W Woźnikach spotkali się z autorką książek

Uczestnicy spotkania z autorką

Biblioteka w Woźnikach gościła 21 listopada Elżbietę Stępień, pisarkę pochodzącą z Radomska, autorkę książek dla dorosłych, dzieci i młodzieży wielokrotnie nagradzaną na ogólnopolskich konkursach literackich, laureatkę konkursu literackiego „O Pióro Reymontowskie” w 2005 r.

W Woźnikach pisarka opowiedziała o swojej twórczości literackiej, większą część spotkania poświęciła jednak powieści pt. „Ta kobieta”, która jest jej debiutem powieściowym (ale nie literackim – debiutowała tomikiem poezji).
– „Ta kobieta” dotyka wrażliwych tematów, które często dzieją się w czterech ścianach domów. Porusza ważną społecznie tematykę przemocy domowej. Alkoholizm, przemoc w rodzinie, a w efekcie syndrom ofiary zastraszonej, deprecjonowanej, przygniecionej. Wzruszająca, emocjonalna i niezwykle prawdziwa opowieść o tym, że wszystko zależy od nas, od naszej siły, postawy i wytrwałości. Że można przy odpowiednim wsparciu i chęci zmiany odciąć się od toksycznej relacji i uratować siebie – mówi Edyta Michalak z Biblioteki w Woźnikach. – Podczas spotkania pani Ela opowiedziała jeszcze o innych swoich utworach: książkach dla dzieci i poezji. Pochwaliła się także nową powieścią zatytułowaną „55 pamiętnik wariatki”, która wkrótce ukaże się w sprzedaży. Opowiedziała o sztuce pisania, w jakich okolicznościach powstają jej książki, przybliżając tym samym swój warsztat pracy.
Spotkanie przebiegało w bardzo miłej i serdecznej atmosferze. Czytelnicy z zaciekawieniem słuchali i aktywnie uczestniczyli w spotkaniu, delektując się słodkościami i pysznymi pierogami przygotowanymi przez panie z KGW w Woźnikach.
Po spotkaniu można było kupić książki Elżbiety Stępień z cennym autografem. Biblioteka także kupiła niektóre tytuły swojego gościa. Już niedługo będzie je można wypożyczyć w woźnickiej bibliotece. Serdecznie zapraszamy.
– Bardzo dziękuję za przygotowanie pysznego poczęstunku dla naszego gościa pani przewodniczącej Rady Gminy Małgorzacie Gniewaszewskiej, pani sołtys Jadwidze Kauc oraz wszystkim paniom z KGW Woźniki, a pozostałym gościom za przybycie na spotkanie i aktywne uczestnictwo – dodaje Edyta Michalak z Biblioteki w Woźnikach.

Fot. Biblioteka Woźniki