Wójt Roman Drozdek odznaczony przez prezydenta Dudę

27.05.2019 Warszawa, Belweder. Dzień Samorządu Terytorialnego. Uwaga!!! Zdjęcia pochodzące z oficjalnego serwisu fotograficznego Kancelarii Prezydenta RP mogą być wykorzystywane jedynie w celu ilustrowania materiałów, dotyczących działań Prezydenta RP. Jakakolwiek ingerencja w integralność zdjęcia - w tym kadrowanie czy obróbka graficzna - jest niedozwolona. Wszelkie wykorzystywanie zdjęć pochodzących z oficjalnego serwisu fotograficznego Kancelarii Prezydenta RP w celach komercyjnych lub w materiałach o charakterze politycznym jest zabronione.

Roman Drozdek, wójt gminy Wola Krzysztoporska, odznaczony został przez prezydenta RP Andrzeja Dudę Brązowym Krzyżem Zasługi podczas obchodzonego 27 maja Dnia Samorządu Terytorialnego.

Prezydent docenił działalność społeczną i samorządową wójta Romana Drozdka, który wyróżniony został jako jedna z dwóch osób z województwa łódzkiego.
– Święto samorządu terytorialnego dla każdego samorządowca jest okazją do refleksji, podsumowań i zadumy. Tegoroczny Dzień Samorządu Terytorialnego jest dla mnie wielkim wydarzeniem i przynosi satysfakcję z 17-letniej pracy w gminie Wola Krzysztoporska – mówi nagrodzony Roman Drozdek. – Uhonorowanie tej pracy wysoką oceną przez najwyższy urząd w państwie, jakim jest Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej, jest wyjątkowym zaszczytem. Przyjmując z rąk prezydenta RP Brązowy Krzyż Zasługi, poczułem nie tylko ogromną radość, ale przede wszystkim honor reprezentowania i promowania wyjątkowej „Wspólnoty Samorządowej”, którą tworzą wszyscy mieszkańcy naszej pięknej gminy Wola Krzysztoporska. Te ciepłe i wymowne słowa gratulacji i podziękowań, jakie popłynęły z ust Pana Prezydenta pod moim adresem, są efektem długiej, trudnej i wspólnej pracy i służby wszystkich samorządowców i mieszkańców z terenu całej gminy. Cieszę się bardzo, że o naszej Małej Ojczyźnie mogła usłyszeć niemal cała Polska, a to szczególne odznaczenie, jakie otrzymałem, mobilizuje mnie jeszcze bardziej i zobowiązuje do dalszej służby na rzecz rozwoju gminy Wola Krzysztoporska – dodaje Roman Drozdek.

– Są Państwo absolutnie – śmiało można powiedzieć – sprawdzonymi ludźmi, którzy wiele już z siebie dali dla rozwoju swoich wspólnot lokalnych i regionalnych, dla rozwoju obszarów, które obejmują jednostki samorządu terytorialnego, w których Państwo służą – podkreślam to słowo: służą – obywatelom, swoim współmieszkańcom, oczywiście swoim małym ojczyznom, ale także Rzeczypospolitej Polskiej. Albowiem są one jej absolutną, nieodrywalną częścią. Bardzo serdecznie w imieniu Rzeczypospolitej za dotychczasową służbę dziękuję. I – jak powiedziałem – proszę o jeszcze. Ci, którym to powiedziałem, którzy to ode mnie usłyszeli, doskonale wiedzą, w czym rzecz – mówił do odznaczonych podczas uroczystości w Belwederze prezydent RP Andrzej Duda.
A my dołączamy do gratulacji.

Fot. Oficjalny serwis fotograficzny Kancelarii Prezydenta RP
Autorem zdjęć jest Krzysztof Sitkowski / KPRP i Eliza Radzikowska-Białobrzewska