Zagrali w setną rocznicę urodzin Henryka Debicha

Zdjęcie zbiorowe wszyskich uczestników turnieju i przybyłych gości

Tradycyjnie już 15 sierpnia w Gomulinie, na boisku piłkarskim przy sali OSP, odbył się coroczny turniej piłki nożnej. W tym roku okazją do spotkania sympatyków zmagań sportowych była setna rocznica urodzin wybitnego polskiego kompozytora, dyrygenta, aranżera i dyrektora artystycznego Orkiestry Rozrywkowej Polskiego Radia i Telewizji w Łodzi, Henryka Debicha (o związkach muzyka z Gomulinem napiszemy wkrótce).

W turnieju piłkarskim uczestniczyło 5 drużyn LZS z kilkunastu lokalnych miejscowości, w tym m.in. z Kamocina, Ostrowa, Lutosławic, Cisowej, Oprzężowa, Piekarek, Krężnej, Boryszowa, Żądeł, Krzepczowa, Żachty, Pracy, Gomulina czy Gomulina-Kolonii.
– Zmagania przebiegały w sportowej i uczciwej rywalizacji, wszyscy zawodnicy wykazali się dużym zaangażowaniem i grą fair play – mówią organizatorzy turnieju.
Po niemal 4-godzinnym współzawodnictwie, pierwsze miejsce i puchar wójta gminy Wola Krzysztoporska Romana Drozdka wywalczyła miejscowa drużyna LZS OSP Gomulin. Na drugim stopniu podium uplasował się zespół z Kamocina, który otrzymał puchar marszałka województwa łódzkiego Zbigniewa Ziemby, natomiast podium uzupełnił skład z Oprzężowa, otrzymując puchar naczelnika OSP w Gomulinie Przemysława Adamusa. Zespoły z Krzepczowa i Cisowej, które zajęły odpowiednio 4 i 5 miejsce, także otrzymały pamiątkowe dyplomy i puchary, ufundowane przez radną Beatę Gawryszczak oraz radnego Ryszarda Cieślaka.
Dodatkowo trzej zawodnicy otrzymali statuetki ufundowane przez GZLZS w Woli Krzysztoporskiej, w kategoriach:
– najlepszy zawodnik turnieju- Przemysław Barański LZS Kamocin,
– najlepszy strzelec turnieju – Michał Magiera LZS OSP Gomulin,
– najlepszy bramkarz turnieju – Kuba Michalak LZS Kamocin.
Organizatorami piłkarskich zmagań na terenie Gomulina były: LZS Gomulin, OSP KSRG Gomulin oraz Gminne Zrzeszenie LZS w Woli Krzysztoporskiej.

Fot. OSP Gomulin