10 palet gminnych darów trafiło do powiatowego magazynu!

Dary ustawione na paletach ładowane do samochodu - obok stoi wójt Roman Drozdek, sołtys Rokszyc Piotr Skupiń i koorsynator ds. Ukrainy Jan Czubała

Dziesięć palet z darami dla potrzebujących uchodźców z objętej wojną Ukrainy trafiło dziś (20 kwietnia) z gminnego magazynu w Rokszycach do magazynu powiatowego w Bujnach. Wśród przekazanych rzeczy znalazły się środki żywnościowe, chemiczne, kosmetyczne, ubrania, zabawki.
To wszystko rzeczy przekazane przez mieszkańców gminy Wola Krzysztoporska, którzy przeprowadzili zbiórki w swoich sołectwach.

Część darów nadal pozostaje w gminnym magazynie w Rokszycach, tak by mogli z nich korzystać ci, którzy trafili na teren gminy Wola Krzysztoporska. Przypomnijmy, że potrzebujący wsparcia obywatele Ukrainy mogą się zwrócić o pomoc do Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Woli Krzysztoporskiej, a ten zadysponuje wydanie z magazynu potrzebnych rzeczy.
Tu wielkie podziękowania dla sołtysa Rokszyc, lokalnego KGW i wolontariuszy, którzy „opiekują się” gminnym magazynem!
Podziękowania należą się także Hurtowni Spożywczej TOMAL, która bezpłatnie zapewniła transport gminnych darów do powiatowego magazynu.