Gmina Wola Krzysztoporska świętowała 50-lecie istnienia

Widok ze sceny - tłum ludzi

Tłumy mieszkańców, piękna pogoda i mnóstwo atrakcji. W sposób wyjątkowy świętowała w tym roku gmina Wola Krzysztoporska. Wyjątkowy, bo związany z obchodami 50-lecia jej istnienia.

Święto Gminy Wola Krzysztoporska odbyło się w sobotę (27 maja) na boisku sportowym przy ul. Cmentarnej. Na scenie dla zgromadzonej publiczności zagrały zespoły: Jasny Plan, Topky i Stachursky. Uroczyste otwarcie Święta Gminy miało miejsce o godzinie 17.00, kiedy to mieszkańców i przybyłych gości powitali gospodarze terenu – przewodnicząca Rady Gminy Małgorzata Gniewaszewska i wójt Roman Drozdek, życząc dobrej zabawy po kolejnym roku ciężkiej pracy.
– Święto Gminy Wola Krzysztoporska organizujemy regularnie, co roku, a tak się składa, że w 2023 roku świętujemy 50-lecie istnienie samorządu gminy Wola Krzysztoporska. Cieszymy się, że sprzyja nam aura, co pozwoliło przeprowadzić wszystkie zaplanowane konkursy i atrakcje. Do tego koncerty naszych gwiazd. Mam nadzieję, że ich występy rozgrzeją zgromadzoną publiczność – mówił wójt Roman Drozdek.
Tuz po powitaniu na scenie wręczono podziękowania dla tych, którzy pomogli w organizacji święta – sponsorów: (Sprzedaż Kruszyw Dorota i Janusz Stus, P.P.H.U. EKOINŻBUD Łukasz Stępień, Przedsiębiorstwo Handlowo Usługowe TOM-AL Tomasz Felcenloben) i wspierających: (Kaufland Polska Markety Sp. z o.o., Eko-Region Sp. z o.o., Robert Idzikowski – właściciela firmy handlowo-usługowej RICO, F.H.U. RPNET, drukarnia Arpaprint Roberta Papiewskiego). Podziękowano również przedstawicielom służb mundurowych – strażakom OSP, policjantom, a puchary i wyróżnieni trafiły do sportowców i wędkarzy.

Wcześniej – od samego rana – odbywały się też imprezy towarzyszące (turnieje sportowe, wędkarskie, konkursy dla najmłodszych), a na scenie można było podziwiać występy lokalnych talentów. Dla dzieci przygotowano wesołe animacje. Do dyspozycji były także kolorowe zjeżdżalnie i karuzele, a dla dorosłych ogródek gastronomiczny i stoiska z rękodziełem oraz lokalnymi wyrobami. Dla odważnych (i silnych) zorganizowano konkurs siłacza.

Od 18.30 rozpoczęły się koncerty. Jako pierwszy wystąpił piotrkowski zespół Jasny Plan. Następnie sceną zawładnął kobiecy duet, czyli Topky. Na finał, jako gwiazda wieczoru, zaprezentował się Jacek Stachursky, który rozgrzał scenę i publiczność do czerwoności. Imprezę zwieńczyła dyskoteka pod gwiazdami.
Organizatorem Święta Gminy był Gminny Ośrodek Kultury z dyrektorem Marcinem Pawlikowskim na czele i Gmina Wola Krzysztoporska.

Na zdjęciach mieszkańcy i goście przybyli na Święto Gminy oraz występujący na scenie.

Fot. Anna Wiktorowicz