II Rajd Mikołajkowy za nami

Prawie 250 osób wzięło udział w II Rajdzie Mikołajkowym, który 3 grudnia ruszył spod Gminnego Ośrodka Kultury w Woli Krzysztoporskiej.

Chętnych do wspólnego wędrowania było tylu, że listę uczestników trzeba było zamknąć na długo przed terminem imprezy. Wygląda więc na to, że Rajd Mikołajkowy na dobre wpisze się w kalendarz turystycznych wydarzeń gminy Wola Krzysztoporska. A to zasługa przede wszystkim głównych jego organizatorek – Beaty Wieczorek, Grażyny Pielużek i Pauliny Baras, które zadbały nie tylko o bezpieczną wędrówkę, ale i o mikołajkowe niespodzianki dla wszystkich piechurów.
Uczestnicy mieli do pokonania trasę długości około 8 km: Wola Krzysztoporska – Kacprów – Kolonia Bogdanów (Sepna) – Kacprów – Wola Krzysztoporska. Na trasie o ich bezpieczeństwo dbali strażacy z OSP w Woli Krzysztoporskiej. Po powrocie rajdowicze mogli liczyć na ciepły posiłek przygotowany przez niezawodne panie z miejscowego Koła Gospodyń Wiejskich.
Ale to nie wszystko, bo wkrótce na scenie GOK pojawił się Mikołaj, który wszystkim uczestnikom rajdu wręczył paczki.
W zapewnieniu tychże pomogli Mikołajowi niezawodni sponsorzy: Voith Turbo sp. z o.o., Metal-Bud Sławomir Kozioł, Sylwia Skrzypczyk, Julita Karnel, Sylwia i Rafał Ścieglińscy, Jarosław Banaszczyk – Benefactor.
Na dzieci czekała także jeszcze jedna niespodzianka – projekcja bajki na kinowej sali GOK.

Współorganizatorami rajdu byli: Gminny Ośrodek Kultury w Woli Krzysztoporskiej, Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Woli Krzysztoporskiej, GZ LZS.