IV Wola Sprint rozstrzygnięty

Na pięknych terenach Kamiennej (gm. Wola Krzysztoporska) rozstrzygnął się 21 maja IV Wola Sprint. Kto wypadł najlepiej podczas tej edycji wyścigów organizowanych przez Automobilklub Piotrkowski?

Na starcie IV Wola Sprintu, który stanowił również drugą rundę Mistrzostw Okręgu Łódzkiego Super Sprint 2017, stanęło ostatecznie 28 załóg m.in. z Piotrkowa Trybunalskiego, Tomaszowa Mazowieckiego, Sieradza, Łodzi.
– Zgodnie z obietnicą wróciliśmy do znanej i lubianej lokalizacji – Wola Sprint odcinek Kamienna, ale tym razem z szybszą konfiguracją trasy w stosunku do ubiegłorocznego Rajdu Krzysztoporskiego – mówi Sylwia Wijata z Automobilklubu Piotrkowskiego, który był organizatorem wyścigów.
Zawodnicy musieli trzykrotnie pokonać odcinek o długości 1,8 km.
Kto zrobił to najszybciej?
Podajemy w kolejności: nr startowy, imię i nazwisko kierowcy i pilota, samochód, suma punktów.

Klasa Gość (kierowcy z licencją sportu samochodowego)
(1) Bartosz Gradowski, Mateusz Kabziński, Fiat Cinquecento, 464,18

Klasa K5 (samochody z napędem 4×4 z doładowaniem)
I miejsce – (9) Piotr Malczewski, Michał Peczka, Mitsubishi Lancer Evo, 410,78
II miejsce – (7) Damian Drapikowski, Sylwester Drapikowski, Mitsubishi Lancer Evo IX, 416,77
III miejsce – (6) Mateusz Sendalski, Rafał Nowak, Mitsubishi Lancer, 420,17

Klasa K4 (pojemność powyżej 1800 cm3)
I miejsce – (10) Łukasz Jaworski, Konrad Grzywacz, BMW e36, 434,85
II miejsce – (15) Mariusz Kotynia, Natalia Dzwonkowska, BMW E30 318is, 438,53
III miejsce – (16) Łukasz Gałka, Joanna Cieślak, Seat Ibiza, 453,41

Klasa K3 (1401 do 1800 cm3)

I miejsce – (18) Zbigniew Krawczyk, Damian Krawczyk, Honda Civic, 441,6
II miejsce – (22) Hubert Kubielski, Marcin Brzezowski, Honda CRX, 446,96
III miejsce – (17) Radosław Zarębski, Mateusz Kaczalski, Citroen Saxo, 448,52

Klasa K2(1151 do 1400 cm3)
I miejsce – (24) Łukasz Konarzewski, Konrad Kociołczyk, Toyota Yaris, 455,12
II miejsce – (34) Mariusz Lesiak, Robert Wroński, Nissan Micra, 461,4
III miejsce – (26) Grzegorz Dybała, Justyna Pietrzak, Suzuki Swift, 466,31

Klasa K1 (do 1150 cm3)

I miejsce – (36) Michał Gładkiewicz, Natalia Piorun, Fiat SC, 457,03
II miejsce – (37) Hubert Schabowicz, Hubert Kubielski, Fiat Seicento, 464,26

Pełne wyniki wszystkich załóg w załączniku.

Imprezę patronatem objął wójt gminy Wola Krzysztoporska Roma Drozdek, a w jego imieniu puchary najlepszym wręczał zastępca Mieczysław Warszada.

Zdjęcia udostępnione przez Automobilklub Piotrkowski.

Załączniki do pobrania:

# Plik Opis Rozmiar pliku Pobrania
1 pdf Wyniki IV Wola Sprint - Klasy 51 KB 226