Jan Paweł II patronem Gimnazjum w Gomulinie

Gimnazjum w Gomulinie ma swojego patrona. Od 18 maja 2016 r. placówka nosi imię Świętego Jana Pawła II.

Uroczystości rozpoczęły się od mszy w kościele pod wezwaniem Świętego Mikołaja Biskupa w Gomulinie. Tu ważne słowa do młodzieży skierował biskup Marek Marczak.
– Jeśli święty Jan Paweł II ma być waszym patronem – nie lękajcie się – mówił, cytując papieża Polaka. – Nie lękajcie się otwierać na inne kultury, widzieć także w obcych tych, w których żyje Jezus. Nie lękajcie się wychodzić, tak jak on wychodził, do innych, by głosić naukę Jezusa – przekonywał biskup Marek Marczak, nawiązując z kolei do papieskich pielgrzymek po całym świecie. Przypomniał też szereg symbolicznych gestów papieża (jak chociażby pierwsza wizyta w synagodze), zachęcając młodych, by święty Jan Paweł II stał się dla nich wzorem w traktowaniu ludzi innych wiar i kultur.
Dalsza część uroczystości odbyła się w szkolnej hali sportowej.
– Musicie od siebie wymagać, nawet gdyby inni od was nie wymagali – przypomniała jedne z najważniejszych słów nowego patrona szkoły jej dyrektor Irena Kasztelan. Uczniowie z kolei przygotowali przedstawienie, którego głównym elementem była poezja Jana Pawła II. Odbyła się również prezentacja nowego sztandaru Gimnazjum im. Świętego Jana Pawła II.
W tej ważnej dla szkolnej społeczności chwili słowa do młodzieży kierowali zaproszeni goście – samorządowcy, radni, przedstawiciele duchowieństwa, rodziców, dyrektorzy szkół z terenu gminy.
– To bardzo wyjątkowy, historyczny dzień, który zapewne mocno zapisze się w pamięci młodzieży oraz całej społeczności gimnazjum w Gomulinie. Dopełniamy wielką wartość materialną, jaką udało nam się stworzyć dokładnie w 2011 roku, o wartość duchową, poprzez patrona, jakim jest wielki, święty Jan Paweł II – mówił wójt gminy Wola Krzysztoporska Roman Drozdek.
Przypomnijmy, że Gimnazjum w Gomulinie powstało w 2011 roku. Obecnie kształci się w nim 108 uczniów.