Kacper w fotelu wójta

Marcel i Kacper Blaźniakowie a pośrodku wójt Roman Drozdek

Kacper Blaźniak został wójtem, a jego brat Marcel – pierwszym doradcą. Drugim doradcą został obecny wójt gminy Wola Krzysztoporska Roman Drozdek, który na jeden dzień (2.07) abdykował i przekazał urząd młodemu pokoleniu. A wszystko za sprawą IV Gminnego Konkursu Wiedzy o Społeczeństwie i Samorządzie Terytorialnym, który w czerwcu odbył się w szkole w Gomulinie. Główna nagrodą było w nim właśnie jednodniowe zasiadanie w fotelu wójta.

Kacper i Marcel wykazali się doskonałym teoretycznym przygotowaniem do pracy w samorządzie, czego dowodem było zajęcie I i II miejsca w konkursie. Teraz przyszedł czas na zdobywanie praktyki. Młodzi samorządowcy uczestniczyli w przyjmowaniu interesantów, załatwianiu bieżących spraw, mieli też okazję przekazać wójtowi gminy to, na czym zależy młodzieży i czego oczekiwałaby ona od samorządu.
Zwycięzców konkursu w gabinecie wójta odwiedzili też koledzy ze Szkoły Podstawowej w Woli Krzysztoporskiej pod opieką wychowawczyni Magdaleny Krasoń i Lucyny Lasek, która przygotowywała chłopców do konkursu.
A my jeszcze raz gratulujemy i cieszymy się, że nie musimy się już martwić o przyszłe kadry do pracy w samorządzie!