Kiermasz przysmaków i słodkości dla Gabrysia

Panie sprzedające produkty stoją z rodzicami gabrysia

Koła Gospodyń Wiejskich z gminy Wola Krzysztoporska zorganizowały Kiermasz Przysmaków i Słodkości. Całkowity dochód ze sprzedaży pyszności przygotowanych przez panie z KGW przeznaczony jest dla małego Gabrysia, który czeka na skomplikowaną operację rączki. Zebrano prawie 23 tysiące złotych.

Kiermasz zorganizowany 1 maja przed Gminnym Ośrodkiem Kultury w Woli Krzysztoporskiej zasilił zbiórkę dla Gabrysia o kwotę 22.900 zł, a zainteresowanie nim było ogromne.
– Dziękuję wszystkim za udział w kiermaszu i solidarność, a szczególnie członkiniom KGW z terenu naszej gminy za tak pyszne i smakowicie przygotowane produkty. Zawsze można na Was polegać! – mówi Kamila Kaczorowska, radna i sołtys Blizina, która wraz z Małgorzatą Pisarek z KGW Wygoda zmobilizowała do akcji niemal wszystkie KGW z terenu gminy (na apel odpowiedziało 29 kół). – Koła nie tylko przygotowały przysmaki, ale i ze swej strony także dodatkowo wpłaciły pieniądze na zbiórkę.
Panie upiekły ciasta, pączki, rogaliki, zrobiły krokiety, paszteciki, chleb, twarogi, ciasta drożdżowe, minitorciki – było naprawdę w czym wybierać. Ich sprzedażą zajęły się Julita Karnel z KGW i Katarzyna Kuciapa z KGW Siomki, Kamila Kaczorowska z KGW Blizin, Małgorzata Pisarek z KGW Wygoda i Ewelina Zajda z KGW Ludwików. No i okazało się, że na hojność mieszkańców też można liczyć. Zresztą nie tylko podczas kiermaszu. Sołectwa i sołtysi kilku miejscowości przygotowali pojemniki, w których zbierane są plastikowe nakrętki, wciąż prowadzone są licytacje na Facebooku, odbyła się także zbiórka złomu – wszystko na rzecz Gabrysia.
Przypominamy, że zbiórka ciągle trwa, a termin operacji to 22 maja 2021 r.

Zbiórka na operację chłopca prowadzona jest także na portalu siepomaga.pl:
https://www.siepomaga.pl/raczka-gabrysia

Gabryś Roksela urodził się z rozszczepem dłoni i stóp. Głęboki rozszczep prawej dłoni oraz zrośnięte palce utrudniają chłopcu normalne funkcjonowanie. Przed nim bardzo kosztowna operacja.

Fot. Paweł Kwiatkowski/Radio Strefa FM Piotrków i KGW