Wielkie otwarcie w Parzniewicach

Piękne, kolorowe przedszkole, nowoczesna hala sportowa, boisko – a to wszystko przy Szkole Podstawowej w Parzniewicach (gmina Wola Krzysztoporska). Od 1 września uczniowie mogą się tu cieszyć pięknym kompleksem sportowo-edukacyjnym. – To kolejne spełnione marzenie – mówi wójt gminy Roman Drozdek.

Rozbudowa placówki w Parzniewicach jest ostatnim etapem reorganizacji oświaty w gminie Wola Krzysztoporska (wcześniej udało się zmodernizować Zespół Szkolno-Gimnazjalny w Woli Krzysztoporskiej, stworzyć kompleksy edukacyjne w Gomulinie i Bujnach). 1 września był tu prawdziwym świętem i jednocześnie spełnieniem marzeń całej lokalnej społeczności.

Prace nad rozbudową kompleksu w Parzniewicach zaczęły się już w roku 2011. To wtedy za kwotę ok. 200 tys. zł powstały fundamenty pod wspomnianą halę sportową i przedszkole. Prace kontynuowano w roku 2014 i 2015. W ekspresowym wręcz tempie (bo od lipca 2014 do lipca 2015) powstały tu budynki nowoczesnej hali sportowej i przedszkola. Wykonano też boisko sportowe. Na całość w budżecie gminy zarezerwowano kwotę ok. 5 mln 100 tys. zł. Budowę samej sali gimnastycznej kwotą ok. 1 mln zł wsparło Ministerstwo Sportu i Rekreacji.
W uroczystym otwarciu nowego obiektu uczestniczyli nie tylko włodarze gminy z Romanem Drozdkiem na czele, ale i parlamentarzyści (Krystyna Ozga, Antoni Macierewicz) oraz przedstawiciele władz samorządowych wszystkich szczebli, m.in. przewodniczący Sejmiku Województwa Łódzkiego jest Marek Mazur i starosta powiatu piotrkowskiego Stanisław Cubała.
Po uroczystym przecięciu wstęgi poświęcenia obiektu dokonał ksiądz Antoni Góra, a za niezwykły wkład w jego powstanie dziękowała dyrektor szkoły Paulina Dziadczyk.
Z dumą o nowym obiekcie mówił wójt gminy Roman Drozdek. – Dziś jesteśmy świadkami tego, jak spełniają się marzenia. I choć inwestycja była trudna, wymagająca, borykaliśmy się z brakiem środków finansowych, udało się ją sfinalizować. Dziś, 1 września wszystkim mieszkańcom Parzniewic i okolic melduję wykonanie zadania. Dbałość o oświatę i rozwój naszych dzieci jest obowiązkiem nas wszystkich. Cieszę się, że naszym pociechom możemy zapewnić takie warunki. Na tę inwestycję złożyli się wszyscy mieszkańcy gminy. To przejaw naszej wielkiej solidarności – mówił Roman Drozdek, który jedocześnie dziękował wszystkim, którzy przyczynili się do sfinalizowania inwestycji: Radzie Gminy, wykonawcom (firmie KROMAR), Ministerstwu Sportu i Rekreacji za finansowe wsparcie, inspektorowi nadzoru, współpracownikom, przedstawicielom Referatu Budownictwa UG, którzy prowadzili całą inwestycję (Paweł Zajączkowski, Krystyna Kicińska), nauczycielom i dyrekcji szkoły.
Tak pięknego obiektu gratulowali także mieszkańcom gminy m.in. parlamentarzyści.
– Oddanie dziś do użytku tego kompleksu stanowi doskonały przykład, że inicjatywa poparta konsekwencją daje wspaniałe efekty – mówiła poseł na Sejm RP Krystyna Ozga. – To również dowód troski gospodarzy gminy o tworzenie dobrych warunków dla realizacji zadań z zakresu oświaty i kultury fizycznej – dodała poseł i jednocześnie zaprosiła uczniów i przedstawicieli mieszkańców do odwiedzenia jej w parlamencie.
– Tyle determinacji, tyle wysiłku, by nasze dzieci mogły się uczyć, wychowywać i ćwiczyć w warunkach, o jakich dotąd mogły tylko marzyć. Oby Polska miała takich gmin, taki Rad, takich wójtów i takich obiektów jak najwięcej – podkreślał wkład pracy władz samorządowych poseł na Sejm RP Antoni Macierewicz. – Gratuluję nie tylko tak wspaniałego obiektu, ale i tak wspaniałych młodych Polaków – komentował z kolei poseł występy dzieci ze Szkoły Podstawowej w Parzniewicach.
A rzeczywiście dzieci wraz z opiekunami dały z siebie wszystko, by uświetnić tę uroczystość. Był śpiew, tańce, a nawet wspaniała „olimpijska” rywalizacja.

Od 1 września dzieci z Parzniewic i okolic mogą korzystać z nowej sali gimnastycznej. Ruszyło także niepubliczne przedszkole, do którego wciąż trwa nabór.