Sukces ucznia z Krzyżanowa

Uczeń Szkoły Podstawowej w Krzyżanowie Bartłomiej Szymczyk laureatem wojewódzkiego konkursu przedmiotowego z chemii dla uczniów szkół podstawowych w roku szkolnym 2019/2020. Jest również tegorocznym laureatem konkursu Matematyka Moja Pasja w kategorii szkół podstawowych – Rok szkolny 2019/2020 organizowanym przez Wydział Matematyki i Informatyki Uniwersytetu Łódzkiego i Publiczne Liceum Ogólnokształcące Uniwersytetu Łódzkiego.

W tym trudnym dla wszystkich czasie, kiedy obowiązuje okresowe zawieszenie zajęć w szkołach, miło jest nam poinformować, że uczeń klasy 8 Szkoły Podstawowej w Krzyżanowie – Bartłomiej Szymczyk, jak już oficjalnie powiadomiło Kuratorium Oświaty w Łodzi, uzyskał tytuł Laureata Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Chemii, organizowanego przez Łódzkiego Kuratora Oświaty dla uczniów szkół podstawowych w roku szkolnym 2019/2020.
Wartość sukcesu jest duża, ponieważ spośród grupy 79 uczestników w etapie rejonowym do etapu wojewódzkiego zakwalifikowało się 3 uczniów, wśród których był Bartek.
– Nasz uczeń w etapie wojewódzkim uzyskał wymaganą ilość punktów i został laureatem – cieszy się dyrektor szkoły Magdalena Ryżewska, która wraz z nauczycielami placówki kieruje do Bartłomieja i jego rodziców wielkie gratulacje. – Dziękujemy Bartłomiejowi za promowanie naszej szkoły oraz gminy na forum województwa łódzkiego. Życzymy dalszych sukcesów w dziedzinie chemii i nie tyko. Nie sposób pominąć faktu, że Bartłomiej już jako uczeń oddziału VI, w roku szkonym2017/2018 brał udział w Wojewódzkim Konkursie Przedmiotowym z Matematyki i również uzyskał tytuł Laureata. Bartłomiej jesteś naszą dumą! Gratulacje i podziękowania kierujemy również do wszystkich nauczycieli, którzy przekazują Bartłomiejowi wiedzę i umiejętności w dziedzinie chemii i nie tylko.