„Młodzież zapobiega pożarom” w Krzyżanowie

Aż 36 osób wzięło udział w gminnych eliminacjach Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”.

Młodzież z terenu gminy Wola Krzysztoporska spotkała się 23 lutego w gościnnych progach Szkoły Podstawowej w Krzyżanowie. Do eliminacji przystąpiła rekordowa liczba uczestników – bo aż 36 uczniów podzielonych na trzy kategorie wiekowe: I – szkoły podstawowe, II – gimnazja, III – szkoły ponadgimnazjalne. A oceniało ich jury w składzie: Robert Cieślik – przewodniczący, Dominik Ambrozik – sekretarz, Mirosław Jakubczyk, Tomasz Jakubiak, Jan Czubała – członkowie.

Najpierw do rozwiązania był test pisemny. Po dokonaniu oceny prac do finału gminnego (czyli eliminacji ustnych) zakwalifikowano po trzy najlepsze osoby w każdej kategorii wiekowej.
W wyniku rozgrywek finałowych ostateczna kolejność zajętych miejsc przedstawiała się następująco:

I grupa wiekowa
1. Igor Dryzek (Gomulin)
2. Michał Kacperski (Gomulin)
3. Radosław Ogrodnik (Bujny)

II grupa wiekowa
1. Nikola Karnel (Wola Krzysztoporska)
2. Dominika Chrząstek (Bujny)
3. Natalia Dróżdż (Krzyżanów)

III grupa wiekowa
1. Patrycja Bednarek (Mąkolice)
2. Norbert Pisarek (ZSR Bujny)
3. Piotr Zganiacz (ZSR Bujny)

W eliminacjach powiatowych gminę Wola Krzysztoporska reprezentować będą najlepsi: Igor Dryzek, Nikola Karnel i Patrycja Bednarek.

Warto dodać, że w przerwie między częścią pisemną i ustną wspaniałą rozrywkę (oczywiście o tematyce ściśle związanej ze strażacką służbą) swoim występem zapewnili uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Krzyżanowie. Na koniec za tak liczny udział w konkursie dziękowała dyrektor szkoły Magdalena Ryżewska, radna Edyta Michalak i wójt gminy Wola Krzysztoporska Roman Drozdek, który wraz z członkami jury wręczył nagrody wszystkim uczestnikom konkursu.