Nowele na ósme Narodowe Czytanie w Woli Krzysztoporskiej

Bibliotekarki z Gminnej Biblioteki Publicznej oraz filii bibliotecznych w Bujnach, Gomulinie i Woźnikach zaprosiły dyrektorów, wychowawców i uczniów Szkół Podstawowych z terenu gminy oraz wszystkich czytelników na kolejną odsłonę Narodowego Czytania.

11 września na sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury usłyszeliśmy: „Orkę” Władysława Stanisława Reymonta czytaną przez ks. dziekana Andrzeja Grucę, proboszcza kościoła parafialnego w Woli Krzysztoporskiej, „Dym” Marii Konopnickiej, czytany przez dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury Jolantę Kołacińską oraz nowelę „Rozdzióbią nas kruki, wrony…” Stefana Żeromskiego, którą przeczytał Aleksander Książczak, animator teatralny Gminnego Ośrodka Kultury.
– W ramach podziękowania nasi czytający otrzymali książki, które – mamy nadzieję – umilą jesienne wieczory. Serdeczne podziękowania kierujemy też do dyrektorów i wychowawców z placówek oświatowych z terenu gminy za tak liczne przybycie. Dziękujemy młodzieży, czytelnikom biblioteki, a także Mariuszowi Wieczorkowi za oprawę akustyczną – dodaje Joanna Filipek, kierownik Gminnej Biblioteki Publicznej w Woli Krzysztoporskiej.

Fot. A. Wiktorowicz