Paczki noworoczne trafiły do dzieci

dzieci z dorosłymi bawią się przy tęczowej płachcie

Paczki noworoczne trafiły do dzieci z terenu gminy. Podczas spotkania karnawałowego przekazali je przedstawiciele Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Woli Krzysztoporskiej i wójt gminy Roman Drozdek.

– W Gminnym Ośrodku Kultury w Woli Krzysztoporskiej odbyło się 9 lutego 2024 r. spotkanie noworoczno-karnawałowe, podczas którego pracownicy Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej wraz z wójtem gminy Romanem Drozdkiem wręczyli 87 paczek ze słodkościami dla dzieci. Jest to coroczna akcja, która wpisała się w karty naszych działań pomocowych od 2004 roku, kiedy to Polski Rząd wprowadził ustawę o pomocy społecznej – mówiła kierownik Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej Małgorzata Walas. – Dziś nadszedł nasz i wasz czas, drogie dzieci, ponieważ po czteroletniej przerwie spowodowanej pandemią spotykamy się, aby wspólnie powrócić do tradycyjnej formy zabawy taneczno-integracyjnej, podczas której św. Mikołaj obdarzy was prezentami – relacjonowała dalej.
Podczas uroczystego spotkania nie zabrakło również miłych słów ze strony wójta gminy Wola Krzysztoporska Romana Drozdka, który cieszył się z corocznej szczytnej akcji organizowanej przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej. – Zapewniam, że zawsze będę wspierał tę przyjemną i uroczystą formę zabawy i wspólną integrację dla dzieci. Mimo trudnych czasów, jakie obecnie mamy, zapewniamy Państwa, że nie zabraknie nam sił i środków do kontynuowania tej wspaniałej akcji – mówił wójt gminy. Warto dodać, że wszystkie obdarowane dzieci wraz z opiekunami, wójtem gminy, pracownikami GOPS, GOK i GKRPA bawiły się w rytm muzyki, przy akompaniamencie Mariusza Wieczorka z GOK.
– Mamy głęboką nadzieję, że za rok wszyscy spotkamy się ponownie, by znów wesoło spędzić razem czas – dodają pracownicy GOPS.

Fot. GOPS Wola Krzysztoporska