Pierwsze halowe mistrzostwa dla młodych strażaków za nami

uczestnicy zawodów stoja w rzędzie na sali gimnastycznej

Aż 12 młodzieżowych drużyn pożarniczych wzięło udział w pierwszych w historii gminy Halowych Młodzieżowych Zawodach Sportowo-Pożarniczych o puchar wójta gminy Romana Drozdka, które 27 stycznia 2024 odbyły się w Szkole Podstawowej im. gen. Ludwika Czyżewskiego w Woli Krzysztoporskiej.

Rywalizacja odbyła się na sali gimnastycznej, a w zawodach uczestniczyło 12 drużyn MDP, w tym 4 dziewczęce oraz 8 chłopięcych. Drużyny dziewcząt wystawiły jednostki OSP z Bujen, Gomulina, Mąkolic i Woli Krzysztoporskiej (w sumie 19 zawodniczek). Natomiast drużyny chłopców wystawiły jednostki OSP z Bujen, Gomulina, Mąkolic, Parzniewic i Woli Krzysztoporskiej (w sumie 33 zawodników).

Zawody zostały zorganizowane przez Zarząd Oddziału Gminnego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej w Woli Krzysztoporskiej, a sędzią głównym był dh Ryszard Mazurkiewicz. Zawody rozegrane zostały wg Regulaminu Halowych Młodzieżowych Zawodów Sportowo-Pożarniczych z dnia 6 grudnia 2023 roku. – Na młodych strażaków czekał tor przeszkód. Mieli oni za zadanie przenieść gaśnicę w wyznaczone miejsce, rozłączyć podpięte węże, przenieść złożony wąż w wyznaczone miejsce, spiąć ponownie węże, przebiec pod płotkiem, wyciągnąć sprzęt pożarniczy, złączyć dwa węże i podpiąć do rozdzielacza, a drugą końcówkę do prądownicy i dobiec na metę – opowiada dh Wojciech Kamiński, prezes Zarządu Oddziału Gminnego ZOSP RP w Woli Krzysztoporskiej.

Ostatecznie w kategorii dziewcząt zwyciężyła MDP OSP Bujny, II miejsce wywalczyły dziewczęta z Gomulina, a III miejsce – dziewczęta z Woli Krzysztoporskiej.

W kategorii chłopców zwyciężyła MDP OSP Gomulin, II miejsce wywalczyli chłopcy z Bujen, III miejsce – chłopcy z Parzniewic.

Drużyny które zdobyły I i II miejsca wezmą udział w zawodach szczebla powiatowego.
Najlepszy wynik indywidualny zawodów w kategorii dziewcząt osiągnęła Iga Kurusiewicz z MDP OSP Bujny.
Najlepszy wynik indywidualny zawodów w kategorii chłopców osiągnął Tomasz Chmielewski z MDP OSP Bujny.

Na zdjęciach członkowie MDP, opiekunowie i przedstawiciele OSP.