„Pomagajki” zorganizowały Rajd Mikołajkowy

uczestnicy rajdu - zdjęcie grupowe

Około 100 osób wzięło udział w I Rajdzie Mikołajkowym, który 9 grudnia odbył się w Parzniewicach. Rajd zorganizowany został przez Szkolne Koło Wolontariatu „Pomagajki” oraz Radę Rodziców działającą przy SP Parzniewice.

W rajdzie wzięli udział uczniowie, absolwenci szkoły, nauczyciele, rodzice oraz druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Parzniewicach.
– W sobotni, mroźny poranek uczestnicy zgromadzili się na parkingu przy SP w Parzniewicach. Po oficjalnym powitaniu przez dyrektor SP Adriannę Grelę, pod czujnym okiem druhów strażaków z OSP, uczestnicy wyruszyli w stronę Pawłowa Górnego. Oczywiście nie zabrakło również św. Mikołaja. Po dotarciu do Domu Ludowego w Pawłowie Górnym uczestników powitały panie Maria Biegańska, Aneta Dziewierska, Karina Orszak, Marta Ceglarek oraz Cezary Ceglarek. Członkowie KGW w Pawłowie Górnym przygotowali wspaniały poczęstunek dla zmarzniętych uczestników. Nie zabrakło również niespodzianek: każdy uczestnik otrzymał od Mikołaja drobny upominek, a zwieńczeniem rajdu było lepienie bałwana ze śniegu no i oczywiście bitwa na śnieżki – opowiadają organizatorzy rajdu, składając jednocześnie podziękowania dla druhów z OSP Parzniewice, dla pań z KGW Pawłów Górny, rodziców i nauczycieli, którzy pomogli w jego organizacji.
Do zobaczenia na Rajdzie Wiosennym!
(materiał D. Litych)

Fot. D Litych, SP Parzniewice