Co – poza książkami – w bibliotece?

Co, poza wypożyczaniem książek – oferują biblioteki? Między innymi odpowiedzi na to pytanie poświęcona była Gala Bibliotek Publicznych. Wzięli w niej udział także przedstawiciele gminy Wola Krzysztoporska.

W niedzielę, 22 maja na gorzkowickim Kopcu odbyła się Gala Bibliotek Publicznych, której głównym celem było propagowanie czytelnictwa. W imprezie uczestniczyli przedstawiciele Gminnej Biblioteki Publicznej w Woli Krzysztoporskiej: kierownik Biblioteki Joanna Filipek, Julia Karlińska – bibliotekarz Filii Bibliotecznych w Gomulinie i Woźnikach oraz dyrektor GOK Jolanta Kołacińska.
Pani Julia Karlińska wraz z mężem zaprezentowali się jako autorzy książek, głównie o tematyce regionalnej. Warto wspomnieć również, że w najbliższym czasie ukaże się nowa książka ich autorstwa.
Niedzielna Gala, poza propagowaniem czytelnictwa, miała również na celu uświadomienie mieszkańcom poszczególnych gmin, co poza wypożyczaniem książek oferują biblioteki. A oferta jest naprawdę szeroka – w bibliotekach odbywają się spotkania autorskie, konkursy dla dzieci, zajęcia komputerowe, działają sekcje artystyczne, kluby dorosłego czytelnika itp.