Festyn rodzinny i dzień otwarty Gimnazjum w Gomulinie

1 czerwca 2016 r. w Gimnazjum im. Św. Jana Pawła II w Gomulinie odbył się dzień otwarty gimnazjum i festyn rodzinny zorganizowany z okazji Dnia Dziecka.

Uroczystość rozpoczęła się od wyświetlenia prezentacji multimedialnej poświęconej głodującym dzieciom w Afryce. Uczniowie włączyli się w akcję organizowaną przez Polską Fundację Caritas, której celem jest zbiórka funduszy na budowę studni na Madagaskarze. W holu szkoły ustawiono puszkę, do której każdy odczuwający potrzebę niesienia pomocy może wrzucić choćby najdrobniejsze monety. Każda złotówka jest ważna.
Kolejnym punktem programu był pokaz mody ekologicznej, będący elementem projektu edukacyjnego pn. „Recykling, czyli wtórne wykorzystanie surowców”. Uczniowie przez kilka tygodni wykonywali różnorodne stroje stworzone m.in. z papieru, folii, płyt CD, butelek, sznurków, korków i skrawków materiałów. Projekt realizowany był pod kierunkiem nauczycieli: Eweliny Kacperskiej, Joanny Murat i Joanny Sobutkowskiej.
Równolegle w szkole odbywał się I Gminny Turniej Wiedzy pod hasłem „Wiem, jak ratować życie” dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych. Uczniowie ze szkół w Gomulinie i Krzyżanowie zmagali się z pytaniami i zadaniami praktycznymi z zakresu udzielania pierwszej pomocy. Współorganizatorami turnieju byli wolontariusze delegatury PCK z Piotrkowa Trybunalskiego, którzy sprawdzali wiedzę i umiejętności konkursowiczów. Uczestnicy konkursu otrzymali atrakcyjne nagrody oraz dyplomy. Przedstawiciele PCK na forum szkoły zaprezentowali pokaz udzielania pierwszej pomocy z zakresu resuscytacji krążeniowo–oddechowej.
Szkolny Klub Obywatelski po raz kolejny był organizatorem Dnia Europy. Obchody święta państw Unii Europejskiej miały formę międzyklasowego konkursu. Każda klasa wylosowała państwo europejskie, którego prezentację miała przygotować. W tym roku uczniowie poznawali: Szwecję, Danię, Portugalię, Węgry, Czechy i Holandię. Młodzież wykazała się niezwykłą kreatywnością i w bardzo ciekawy sposób przybliżyła historię, kulturę, tradycje oraz kuchnię tych państw. Publiczność świetnie się bawiła słuchając przebojów ABBY, Neli Furtado, Heleny Vondrackovej, kosztując przysmaków kuchni węgierskiej czy holenderskiej oraz odgadując bohaterów baśni H. Ch. Andersena. Komisja konkursowa najwyżej oceniła wystąpienie przygotowane przez klasę IIA, która zaprezentowała Węgry. Nagrodą był bon na lody dla całej klasy, ufundowany przez Radę Rodziców.
W imprezie oprócz gimnazjalistów i ich rodziców uczestniczyli także szóstoklasiści ze Szkoły Podstawowej w Gomulinie i przedstawiciele Szkoły Podstawowej w Krzyżanowie.
Rada Rodziców dla wszystkich uczniów przygotowała poczęstunek w postaci dań z grilla, słodyczy, lodów i napojów. Wyczerpujący dzień zakończyły zabawy i rozgrywki sportowe przygotowane przez nauczycieli wychowania fizycznego.