Utrwalone w kadrze, ocalone od zapomnienia

Wspólna fotografia uczestników konkursu fotograficznego z autorkami książki o Woźnikach

Tuż przed świętami Bożego Narodzenia, 22 grudnia 2020 r. w Woźnikach odbyło się spotkanie biblioteczne promujące książkę „Woźniki – nasza mała ojczyzna. Ocalić od zapomnienia…” wydaną pod patronatem Fundacji Wspierania Folkloru Wiejskiego i Miejskiego w Mzurkach oraz Marszałka Województwa Łódzkiego. Podsumowano też konkurs fotograficzny realizowany w ramach projektu – zadania publicznego autorstwa Sylwii Stelmach–Piątkowskiej „Woźniki – barwna historia niczym z kroniki”.

Konkurs pt. „Utrwalone w kadrze, ocalone od zapomnienia” został przygotowany i przeprowadzony przez Joannę Sobutkowską – współautorkę książki i nauczyciela plastyki Szkoły Podstawowej w Gomulinie.
Adresatami konkursu byli uczniowie Szkoły Podstawowej w Gomulinie, którzy w różnych, nie tylko rodzinnych miejscowościach sfotografowali najciekawsze obiekty i zapoznali się z ich historią. Niektórzy wraz z członkami rodziny przejrzeli stare albumy, odnaleźli interesujące fotografie, dowiedzieli się o losach swoich przodków.
W konkursie wzięło udział 11 uczniów – ich prace zostały zaprezentowane na specjalnej wystawie. Każda praca zasługiwała na wyróżnienie – spełniała wymogi regulaminu konkursu, dlatego wszystkim uczniom zostały wręczone nagrody rzeczowe: albumy do zdjęć, monografia Woźnik, dyplomy, słodycze oraz pamiątkowe zakładki do książki z konkursowymi fotografiami.
W spotkaniu uczestniczyli: prezes Fundacji Wspierania Folkloru Wiejskiego i Miejskiego w Mzurkach – Ryszard Cieślak, autorki książki – Danuta Stępień i Joanna Sobutkowska, przewodnicząca Rady Gminy Wola Krzysztoporska – Małgorzata Gniewaszewska, pracownik Biblioteki Publicznej w Woźnikach – Edyta Michalak, sołtys Woźnik – Jadwiga Kauc, uczniowie oraz ich rodzice.
Danuta Stępień i Joanna Sobutkowska
Logo: województwo łódzkie, dotacje na plus

Fotografie przekazane przez autorki publikacji