Przedszkolaki w bibliotece

Bibliotekarka pokazuje książki dzieciom

Już niebawem będziemy obchodzić Ogólnopolski Tydzień Bibliotek oraz Dzień Bibliotekarza. W związku z tym, w ostatnim tygodniu kwietnia Gminną Bibliotekę Publiczną w Woli Krzysztoporskiej opanowały maluchy z Przedszkola Samorządowego w Woli Krzysztoporskiej.

Dzieci z grup: Jagódki, Gruszeczki, Truskawki, Malinki i Poziomki wraz z opiekunami przybyły, aby zwiedzić Bibliotekę, poznać pracę bibliotekarza, obejrzeć książki dla najmłodszych oraz wysłuchać perypetii Jeżyka Franka. Bibliotekarka opowiedziała również o akcji dla najmłodszych „Mała Książka Wielki Człowiek”, w której odbiera się wyprawkę czytelniczą, a przez kolejnych 10 wizyt otrzymuje naklejki na karcie, która uprawnia do otrzymania dyplomu małego czytelnika i nagrody.
– Zapraszam do naszych bibliotek wszystkie dzieci, które chciałyby wziąć udział w zabawie. Za tak liczną obecność w Gminnej Bibliotece Publicznej serdecznie dziękuję dzieciom i opiekunom, czekając na kolejne spotkanie – mówi Joanna Filipek, kierownik GBP w Woli Krzysztoporskiej.

Fot. GBP w Woli Krzysztoporskiej