Kaligrafuje po mistrzowsku!

Oliwia Renasik - Szkoła Podstawowa w Woli Krzysztoporskiej
Oliwia Renasik - Szkoła Podstawowa w Woli Krzysztoporskiej

Sukces uczennicy Szkoły Podstawowej w Woli Krzysztoporskiej! Oliwia Renasik w finale VII Ogólnopolskiego Konkursu Kaligraficznego „Piórem i Pazurem”.

W tym roku po raz pierwszy Szkoła Podstawowa w Woli Krzysztoporskiej wzięła udział w Ogólnopolskim Konkursie Kaligraficznym im. Janusza Korzeniowskiego „Piórem i Pazurem” w Warszawie. Na przestrzeni ostatnich miesięcy odbywały się kolejne etapy konkursu. Do pierwszego etapu zgłosiło się ponad 4363 uczestników, którzy w swoich pracach interpretowali cytaty Kornela Makuszyńskiego. Jak co roku, zadanie konkursowe polegało na pięknym przepisaniu zadanego tekstu oraz ozdobieniu go iluminacjami, inicjałem lub bordiurą. Jedna z uczennic SP w Woli Krzysztoporskiej – Oliwia Renasik, zakwalifikowała się do III etapu – finału ogólnopolskiego, do którego przygotowała kolejną pięknie wykaligrafowaną pracę.
Okazuje się, że kaligrafia cieszy się coraz większą popularnością wśród młodych ludzi, na co między innymi wskazuje liczba uczestników.
Gratulujemy szkolnym „bakałarzom” udziału w finałowych zmaganiach, a Oliwii życzymy powodzenia na szczeblu ogólnopolskim.