Są już tynki i elewacje

Budowa mieszkań komunalnych w Woli Krzysztoporskiej - elewacja jednego z budynków
Budowa mieszkań komunalnych w Woli Krzysztoporskiej

Trwają intensywne prace nad budową mieszkań komunalnych w Woli Krzysztoporskiej.

Rozpoczęto już prace nad ostatnim budynkiem znajdującym się pośrodku kompleksu (stan na koniec sierpnia 2020 r.). Trzeba było z tym czekać ze względu na organizację pracy i możliwość dojazdu sprzętu budowlanego potrzebnego do wykonania pozostałych obiektów. W pozostałych budynkach stan prac jest na zróżnicowanym poziomie – od stanu surowego, po tynki wewnętrzne i instalację, a w niektórych wykonano już nawet elewację.
Przypomnijmy, że w Woli Krzysztoporskiej powstaje kompleks sześciu budynków komunalnych, w których znajdzie się 27 mieszkań różnej wielkości uzupełnionych komórkami lokatorskimi. Będzie też plac zabaw i siłownia.
„Budowa gminnych budynków mieszkalnych” – bo tak nazywa się zadanie – kosztować będzie po wliczeniu robót dodatkowych dokładnie 4.745.776,06 zł brutto (bez uwzględnienia koncepcji i dokumentacji technicznej, inspektora nadzoru, przyłączy energetycznych). Na realizację tego przedsięwzięcia gmina otrzymała 35-procentowe dofinansowanie z Banku Gospodarstwa Krajowego, a także 1.160.709 zł wsparcia z Funduszu Inwestycji Lokalnych.
Na górze biało-czerwona flaga i godło Polski (biały orzeł n czerwonym tle); pod spodem napis: dofinansowano ze środków Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych