Strażacy z terenu gminy wyróżnieni w powiecie

Drużyna OSP MDP Gomulin z dyplomami

W Starostwie Powiatowym w Piotrkowie we czwartek, 7 lutego odbyła się narada roczna podsumowująca działalność jednostek ochrony przeciwpożarowej ziemi piotrkowskiej w 2023 roku. Wyróżnienia i podziękowania otrzymali także strażacy ochotnicy z terenu gminy Wola Krzysztoporska.

Według zestawienia przygotowanego przez Komendę Miejską PSP w Piotrkowie wynika, że w 2023 roku strażacy w Piotrkowie oraz w powiecie piotrkowskim interweniowali 1743 razy, i nie były to tylko pożary, ale coraz częściej tzw. miejscowe zagrożenia, czyli np. wypadki, awarie, sytuacje związane z groźnymi zjawiskami meteorologicznymi.
Niemałą rolę w zapewnieniu bezpieczeństwa odgrywają Ochotnicze Straże Pożarne. Najlepsze jednostki i najaktywniejszych druhów w 2023 r. wyróżniono statuetkami i dyplomami.
Znaleźli się wśród nich także przedstawiciele gminy Wola Krzysztoporska, m.in.:
– druhna Agnieszka Krupa z OSP w Woli Krzysztoporskiej (40 wyjazdów);
– OSP KSRG Wola Krzysztoporska (za gotowość operacyjno-techniczną jednostki) naczelnik druh Dawida Magiera;
– OSP KSRG Parzniewice (za gotowość operacyjno-techniczną oraz za osiągnięcie wyróżniającego wyniku z inspekcji gotowości operacyjnej w 2023 roku) naczelnik druh Sławomir Ogrodnik;
– Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza w Gomulinie wraz z opiekunem druhem Przemysławem Adamusem (za zaangażowanie, podejmowane inicjatywy, udział i osiągnięcia w I Powiatowych Mistrzostwach Pierwszej Pomocy oraz zawodach sportowo-pożarniczych).
Gratulujemy!

Fot. ePiotrkow.pl, Facebook OSP KSRG Parzniewice