Święto Gminy Wola Krzysztoporska: Wędkarska rywalizacja w Wygodzie

zdjęcie grupowe uczestników zawodów wędkarskich na tle stawu w Wygodzie

Z okazji Święta Gminy Wola Krzysztoporska 27 maja zorganizowano konkurs wędkarski na dużym stawie w miejscowości Wygoda. Dopisali i uczestnicy, i pogoda.

Organizatorem zawodów był Urząd Gminy, GOK (sponsor nagród) i Koło Wędkarskie nr 35 w Woli Krzysztoporskiej. Do rywalizacji przystąpiło 76 osób.
– Piękna pogoda i wspaniała atmosfera towarzyszyły zawodom, a najważniejsze, że rybki wspaniale współpracowały – mówi Jarosław Warzyński z Koła nr 35 PZW w Woli Krzysztoporskiej.
Rywalizowano w dwóch kategoriach: dzieci i dorośli. Wśród dzieci najlepszy okazał się Przemek Łaszek, który łącznie złowił ryby o wadze 4,9 kg, II był Bartek Cejnóg, III Basia Wochyń, IV Mikołaj Kulig, a V Mateusz Kłysik.
I miejsce wśród dorosłych zajął Dawid Tanasiewicz z wynikiem 6,2 kg, II był Adrian Szulc, III Mariusz Płosa, IV Wojciech Filipczak, a V Kacper Filipczak.
– Wszyscy wymienieni otrzymali wartościowe nagrody wędkarskie. Najmłodszym uczestnikiem zawodów był 3-latek Jasiek Kroczyński, który otrzymał od wędkarzy koszulkę z motywem ryby, a najstarszym uczestnikiem zawodów był Ryszard Cecotka. Dziękujemy wszystkim za udział w zawodach i zapraszamy dzieciaki na zawody wędkarskie z okazji Dnia Dziecka, które nasze koło przeprowadzi 3 czerwca od godziny 9.00 – dodaje Jarosław Warzyński.
Na zdjęciach uczestnicy i organizatorzy konkursu wędkarskiego w Wygodzie.

Fot. Anna Wiktorowicz