Szkoła z Bogdanowa w „Lidze robotów”

grupas młodzieży z Bogdanowa z opiekunem i dyplomamui w rękach

Szkoła Podstawowa z Bogdanowa wzięła udział w projekcie „Liga Robotów”, otrzymała ciekawy sprzęt edukacyjny i wzięła udział w wojewódzkim etapie konkursu.

„Liga robotów” to projekt realizowany w ramach programu edukacyjno-technologicznego „Laboratoria Przyszłości”, którego celem jest promowanie robotyki i nowoczesnych technologii oraz rozwijanie kompetencji przyszłości wśród uczniów klas IV – VIII szkół podstawowych. Idea została oparta na tzw. kierunkach STEAM (ang. science, technology, engineering, art, mathematics), które zakładają łączenie i przenikanie się najnowszych osiągnięć nauki, inżynierii, technologii, a także sztuki i matematyki.
Szkoła Podstawowa im. Papieża Jana Pawła II w Bogdanowie przystąpiła do projektu i otrzymała sprzęt, tj.: zestaw klocków do tworzenia robotów oraz matę edukacyjną do kodowania wraz z zadaniami konkursowymi i modelami. Opiekunowie otrzymali dostęp do kursów i tutoriali, a także innych materiałów, które będą inspiracją do przeprowadzania zajęć.
Na etapie wojewódzkim ogólnopolskiego turnieju „Liga robotów” szkołę w Bogdanowie reprezentowała drużyna w składzie: Alicja Matyja, Lena Załęczna, Nikola Jędrzejczyk, Juliusz Stankiewicz, Hubert Stankiewicz, Marcel Mastalerz, Szymon Szewczyk oraz nauczyciel informatyki Tomasz Napiórkowski. Drużyna zajęła II miejsce w kategorii „Wyścig” i III miejsce w kategorii „Programowanie”.

Fot. SP Bogdanów