Szlachetna Paczka w wolskiej szkole

Grupa dzieci z przygotowanymi paczkami

W tym roku Szkoła Podstawowa w Woli Krzysztoporskiej przystąpiła do ogólnopolskiej akcji SZLACHETNA PACZKA, a pomoc otrzymała rodzina pani Ewy.

Grupa dzieci z przygotowanymi paczkamiAkcja opiera się na idei przekazywania bezpośredniej pomocy osobom potrzebującym i ich rodzinom na podstawie wcześniejszego rozpoznania ich potrzeb. Osoby potrzebujące otrzymują paczkę odpowiadającą ich indywidualnym potrzebom.
– Objęliśmy opieką jedną z rodzin, stając się tym samym darczyńcą w tej akcji charytatywnej. Do tworzenia paczki dla wybranej przez nas rodziny zaprosiliśmy całą społeczność szkolną: uczniów, rodziców i nauczycieli. Objęliśmy pomocą rodzinę pani Ewy. Zaangażowanie rodziców, dzieci i pracowników szkoły przyniosło nieoczekiwane efekty – przygotowaliśmy 16 różnorodnych paczek, zawierających żywność, słodycze, środki czystości, kosmetyki, artykuły papiernicze, odzież zimową i buty dla chłopców, czajnik, toster, laptop oraz prezenty gwiazdkowe dla członków rodziny na kwotę ok. 4000 złotych. Wraz ze zbiórką darów rzeczowych Grupa dzieci z przygotowanymi paczkamitrwała zbiórka środków pieniężnych, z których zostały kupione karty podarunkowe na kwotę 4070 złotych. Ogólna suma naszej Szlachetnej Paczki wynosi 8.070 złotych. Gotowe, zakodowane paczki przekazaliśmy do głównego magazynu zlokalizowanego w Piotrkowie Trybunalskim. Szlachetna Paczka to akcja, która pokazuje, że pięknie jest pomagać, ale wymaga to współpracy i zaangażowania. Oprócz artykułów materialnych, tak potrzebnych rodzinom, potrzebne jest też serce i czas, który poświęcamy innym – mówią szkolne koordynatorki akcji panie Katarzyna Stawiak i Agnieszka Kałużna-Michalak. – Serdecznie dziękujemy za zaangażowanie tym, którzy wspomagali akcję: dyrekcji, rodzicom, nauczycielom i uczniom. Dziękujemy za ofiarowany czas, za szlachetność, dobro i otwartość na drugiego człowieka – dodają.
Fot. SP Wola Krzysztoporska