Tablety dla radnych

Papierowe wersje uchwał zamienili na elektroniczne. Radni z gminy Wola Krzysztoporska, podczas sesji korzystają już z tabletów.

Będzie szybciej, sprawniej i oszczędniej. Takimi argumentami kierowali się radni, podejmując decyzję o tym, by zamienić papier na elektronikę. Podczas ostatniej sesji Rady Gminy (28 czerwca) po raz pierwszy korzystali z tabletów.
Materiały na tę sesję zostały przesłane już w formie elektronicznej. Tablety otrzymało 12 radnych (troje zrezygnowało z tej możliwości). Oprócz założenia skrzynek służbowych, każdy z radnych ma zapewniony dostęp do Internetu.
– To bardzo duże ułatwienie w pracy i komunikacji z radnymi – mówi Monika Rudzka zajmująca się obsługą Rady Gminy. – Jest szybciej i łatwiej. Nawet jeśli ktoś wyjechałby na wakacje, materiały mogą dotrzeć do niego w każdej chwili – dodaje.
Gmina jest więc nie tylko na bieżąco jeśli chodzi o nowinki technologiczne, ale też dba o ekologię i finanse. Korzystanie z wersji elektronicznych przynosi wymierne oszczędności w ilości zużytego papieru, ale i tonerów drukarek i sprzętu drukującego.
Zadowoleni są też radni. – Ten sposób komunikacji jest bardzo wygodny. Mnie nie sprawia żadnego problemu, a wprost przeciwnie – bardzo mi z nim po drodze – mówi radny Marcin Olejnik. – Wcześniej była teczka papierów, teraz wystarczy tablet.
Podobnego zdania jest radny Michał Gaworczyk. – Jestem bardzo zadowolony. Może początki dla niektórych były trochę trudniejsze, ale mnie korzystanie z tej formy przekazu nie sprawiło żadnych problemów – dodaje.
12 tabletów wraz z etui kosztowało 8.841 zł. Radni dostali je w użyczenie do końca kadencji.