Teatrzyk świąteczno-mikołajkowy w Woźnikach

Dzieci podczas przedstawienia

Biblioteka w Woźnikach po raz kolejny postanowiła zrobić prezent swoim najmłodszym czytelnikom i z tej okazji zorganizowała dla nich teatrzyk świąteczno-mikołajkowy pt. „Nadchodzące święta każdy zapamięta”.

Świąteczno-mikołajkowe scenki przedstawili 4 grudnia aktorzy Teatru „Maska” z Krakowa. A przedstawienie dotyczyło odwiecznych pytań: czy Mikołaj w ogóle istnieje? Czy warto pisać do niego listy? Czy warto być dobrym? – Na te pytania w trakcie przedstawienia pomogli odpowiedzieć trzej posłańcy ukryci pod postaciami Bałwanka, Królewny i Czarodzieja, uświadamiając każdemu, że jednak warto czynić dobro i pomagać, a przede wszystkim trzeba wierzyć – mówi Edyta Michalak z Biblioteki w Woźnikach. – Dzieci aktywnie uczestniczyły w przedstawieniu. Widać, że dobrze się bawiły. A że były bardzo grzeczne, po przedstawieniu pojawił się sam św. Mikołaj, dając tym samym odpowiedź niedowiarkom, że jednak istnieje. Wszystkie dzieci zostały obdarowanie prezentami i słodyczami. Teraz już żadne z dzieci nie wątpi w jego istnienie, przynajmniej w Woźnikach. Czekamy na niego za rok.
Biblioteka dziękuje również wszystkim rodzicom, babciom i pozostałym opiekunom za przybycie do biblioteki, a Małgorzacie Gniewaszewskiej, przewodniczącej Rady Gminy, za słodki dodatek do prezentów.

Fot. Biblioteka w Woźnikach