W Mzurkach pożegnali lato

KGW Budków-Mzurki

Była integracja, wspaniała zabawa i… placki ziemniaczane z kawą zbożową. Wszystko zgodnie z tradycją. 8 października 2023 r. na terenie świetlicy wiejskiej Budków-Mzurki odbył się festyn rodzinny „A nam jest szkoda lata”.

Dla były dzieci dmuchane zjeżdżalnie, zabawa z animatorem, przeciąganie liny. Smakołyki przygotowały panie z KGW Budków-Mzurki. Hitem były placki ziemniaczane z kawą zbożową. W zapewnienie atrakcji zaangażowali się także strażacy z OSP Woźniki.
– W imprezie wzięło udział wielu znamienitych gości, zarówno z władz krajowych, powiatowych, jak i gminnych. Honorowy patronat nad festynem objął poseł na Sejm RP Grzegorz Lorek. Impreza nie byłaby możliwa do zrealizowania bez pomocy Fundacji Banku Pekao S.A, która w ramach projektu pod nazwą: „Święto plonów – tradycje lokalne na naszej wsi” przekazała Kołu Gospodyń Wiejskich Budków-Mzurki kwotę 7.500 złotych z przeznaczeniem na zakup sześciu zestawów stołów i ławek oraz namiotu imprezowego wraz z zestawem przeciwburzowym – mówią przedstawiciele KGW Budków-Mzurki.
– Serdecznie dziękujemy wszystkim przybyłym, zaproszonym gościom za okazaną pomoc i wsparcie! Dziękujemy również naszym mieszkańcom za udział w festynie, świetną zabawę oraz pomoc w organizacji tego wyjątkowego dnia – dodaje sołtys Ryszard Cieślak.

Fot. KGW Budków-Mzurki