W Parzniewiczkach stanęły bramki

Bramki do gry na terenie zielonym

Jak się okazuje – wspólnie można więcej. Widać to chociażby w Parzniewiczkach, gdzie sołecki teren rekreacyjny wzbogacany jest o kolejne elementy. Tym razem pojawiły się tam bramki. Ich zakup sfinansowany został przez gminę, ale – tradycyjnie już – to mieszkańcy zajęli się ich zamontowaniem. Dzięki tej współpracy już na wiosnę będzie można rozegrać tu pierwsze mecze.

– W sobotę, 9 marca spotkaliśmy się wspólnie, aby złożyć oraz zamontować na naszym boisku bramki piłkarskie. Bardzo dziękuję wszystkim mieszkańcom, którzy w tym dniu byli razem ze mną, poświęcili swój wolny czas i przygotowali na zakończenie ognisko. Kosz inwestycji: bramki – 4200 zł, znaczniki pola gry ok. 300 zł. Środki finansowe na zakup wymienionych elementów boiska pochodzą w całości z budżetu Gminy Wola Krzysztoporska – mówi sołtys Adam Zajączkowski.
Warto podkreślić, że mieszkańcy Parzniewiczek od początku mocno angażują się w budowanie swojego miejsca spotkań. Byli przy przygotowywaniu i niwelowaniu terenu, wykonali utwardzenie pod budynek gospodarczy, a teraz montowali bramki. Dzięki dobrej współpracy mają swój ogrodzony teren z altaną, pomieszczeniem gospodarczym, a teraz miejscem do gry.

Fot. Sołectwo Parzniewiczki