W Woli Krzysztoporskiej trwają szczepienia przeciw COVID-19

osoba w niebieskich rękawiczkach podaje szczepionkę w ramię
Fot. Anna Wiktorowicz

W gminie Wola Krzysztoporska od 25 stycznia trwają szczepienia przeciwko COVID-19. Jako pierwsi – zgodnie z zasadami Narodowego Programu Szczepień – dostęp do szczepionki uzyskali seniorzy.

Tak jak przewidywał rządowy harmonogram, do punktu szczepień tygodniowo trafia 30 szczepionek, a więc do 12 lutego zaszczepionych zostanie 90 osób.
Szczepienia odbywają się w punkcie zorganizowanym w Niepublicznym Zakładzie Opieki Zdrowotnej – Zespole Poradni Lekarskich S.C. przy ul. Kościuszki 19 w Woli Krzysztoporskiej (czynne od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00 – 18.00; tel. 44 616-30-09, 514-429-802).

Przypominamy, że zapisać się na szczepienia można na trzy sposoby: telefonicznie, przez Internet lub w punkcie szczepień (choć na razie nie ma wolnych terminów).
Aby zarejestrować się telefonicznie, należy skontaktować się z całodobową i bezpłatną infolinią dostępną pod numerem 989. Można również zarejestrować się online przez e-Rejestrację dostępną na pacjent.gov.pl (uwaga – aby skorzystać z rejestracji online, trzeba mieć Profil Zaufany). Można również zarejestrować się na szczepienie, kontaktując się z punktem szczepień.

Informujemy również, że gmina pomaga w transporcie do najbliższych punktów szczepień osobom mającym trudności w dostępie do komunikacji. Do tej pory prośbę o pomoc zgłosiły trzy osoby.
Transport powinien być przeznaczony dla osób:
– niepełnosprawnych, tj. posiadających aktualne orzeczenie o niepełnosprawności w stopniu znacznym o kodzie R lub N lub odpowiednio I grupę z w/w schorzeniami;
– mających obiektywne i niemożliwe do przezwyciężenia we własnym zakresie trudności w samodzielnym dotarciu do najbliższego miejsca zamieszkania punktu szczepień.

Aby ustalić termin dowozu, osoby takie powinny się skontaktować we wszystkie dni robocze (od poniedziałku do piątku) w godzinach od 9.00 do 15.00 z Urzędem Gminy w Woli Krzysztoporskiej pod numerem telefonu: 693-549-017.