Wędkowali z okazji Dnia Dziecka i o mistrzostwo koła

Swój wędkarski konkurs miały dzieci. O mistrzostwo Koła nr 35 PZW rywalizowali także dorośli. Wszystko na stawie w miejscowości Wygoda.

27 maja został zorganizowany przez Koło nr 35 PZW w Woli Krzysztoporskiej konkurs wędkarski dla dzieci i młodzieży z okazji Dnia Dziecka. Zawody odbyły się na stawie w miejscowości Wygoda i uczestniczyło w nich 29 osób. Rywalizowano w dwóch kategoriach: dziewczęta i chłopcy. Konkurs przebiegał we wspaniałej atmosferze i przy pięknej pogodzie. Organizatorzy pomagali, doradzali, służyli radą młodszym i mniej doświadczonym wędkarzom. Nie zawsze było to konieczne, o czym świadczą wyniki konkursu.
W kategorii dziewcząt: I miejsce zajęła Estera Warzyńska, II miejsce Zuzanna Wochyń, III miejsce Marcelina Olejnik.
Wśród chłopców: I miejsce Bartosz Zbyszyński, II miejsce Mateusz Filipczak, III miejsce Mateusz Goździk.

38 wędkarzy rywalizowało natomiast o tytuł mistrza koła metodą spławikową. Mistrzem koła na rok 2017 został Piotr Sochański, II miejsce zajął Łukasz Wodziński, a III miejsce Adrian Radziszewski.
– Zapraszamy na zawody organizowane przez nasze koło (najbliższe z okazji zakończenia roku szkolnego w dn. 24.06.2017), bo warto, by nasze dzieci spędzały jak najwięcej czasu na łonie natury, w urokliwym miejscu i w miłej, kulturalnej atmosferze – zachęca Jarosław Warzyński z Koła nr 35 PZW w Woli Krzysztoporskiej.