Wola Sprint już w niedzielę

Miłośnicy rajdów samochodowych znów spotkają się na terenie gminy Wola Krzysztoporska. Tym razem w Kamiennej.

Już w najbliższą niedzielę (21 maja) na terenie gminy Wola Krzysztoporska odbędą się wyścigi samochodowe pod nazwą IV Wola Sprint, czyli czwarta edycja imprezy, która stanowi również drugą rundę Mistrzostw Okręgu Łódzkiego Super Sprint 2017. Zgłosiło się już ponad 30 załóg, i to nie tylko z Piotrkowa Trybunalskiego, ale i Tomaszowa Mazowieckiego, Sieradza, Łodzi. Wciąż można jeszcze dołączyć do listy startujących.
– Zgodnie z obietnicą powracamy do znanej i lubianej lokalizacji – Wola Sprint odcinek Kamienna, ale tym razem z szybszą konfiguracją trasy w stosunku do ubiegłorocznego Rajdu Krzysztoporskiego – mówi Sylwia Wijata z Automobilklubu Piotrkowskiego, który jest organizatorem wyścigów. – Trzeba pamiętać, że to Runda Mistrzostw Okręgu Łódzkiego, przez co obowiązują nas dodatkowe zapisy w regulaminie, np. ten, że każda załoga składa się obowiązkowo z kierowcy i pilota.
Miłośnicy rajdów samochodowych będą musieli trzykrotnie pokonać asfaltowy odcinek o długości 1,8 km położony w miejscowości Kamienna.
IV Wola Sprint objął patronatem wójt gminy Wola Krzysztoporska Roman Drozdek.

Program zawodów:
8:00-9:30 – odbiór administracyjny i badanie kontrolne (w dniu zawodów)
10:00 – publikacja listy załóg dopuszczonych do startu
10:10 – odprawa
10:20 – zapoznanie z trasą w kolumnie za autem organizatora
10:50 – start pierwszej załogi
Zapraszamy!!!