Woźnicki piknik przy nowym placu zabaw

W sobotę, 29 czerwca w Woźnikach odbył się III PIKNIK WOŹNICKI połączony z otwarciem placu zabaw z siłownią. Także mieszkańcy tej miejscowości mogą cieszyć się z kompleksu sportowo-rekreacyjnego, jakich na terenie gminy Wola Krzysztoporska jest już ponad 20.

Całe wydarzenie rozpoczęła msza święta odprawiona w kaplicy pw. św. Franciszka przez proboszcza parafii Wojciecha Gonerę, po której nastąpił przemarsz na boisko. Przewodnicząca KGW Woźniki „Woźniczanki” Nina Fredyk wraz z zastępcą Anną Wawszczyk uroczyście powitały przybyłych gości, wśród których znaleźli się m.in.: wójt gminy Roman Drozdek, przewodnicząca Rady Gminy Małgorzata Gniewaszewska, radny powiatowy Ryszard Cieślak, sołtys Kolonii Woźniki Bożena Gruszczyńska, przedsiębiorca Janusz Stus oraz mieszkańcy wsi. O uroczyste otwarcie placu zabaw poproszono przedstawicieli samorządu, prezesa OSP Czesława Małeckiego oraz dzieci, a o poświęcenie nowego miejsca rekreacji księdza proboszcza.
Dzieci z miejscowości Woźniki, dziękując za plac zabaw, przygotowały pod pieczą Danuty Stępień krótki wytęp, za co zostały nagrodzone upominkami. Nagrody trafiły także do uczestników konkursu pt. „Woźniki – Kolonia Woźniki – MOJA MAŁA OJCZYZNA”.
Całe wydarzenie uwieńczone zostało tortem oraz szampanem.
Panie z KGW oraz sołtys z Radą Sołecką zatroszczyli się o suto zastawione stoły. Była pieczona szynka, grill oraz inne przekąski. Nie zabrakło fontanny czekolady oraz słodkości dla dzieci i okolicznościowego tortu. Dzieci cieszyły się z dmuchańców, malowania twarzy i tatuaży. Głównym punktem III PIKNIKU WOŹNICKIEGO był występ Ricky Liona, afrykańskiego przybysza, który integrował dzieci i rodziców, zachęcając do gry na bębnach. O dobra zabawę do późnych godzin wieczornych zatroszczyła się grupa muzyczna DBX.
– Serdecznie dziękujemy sponsorom za pomoc w organizacji III PIKNIKU RODZINNEGO – dodają organizatorzy przedsięwzięcia, którymi byli: Koło Gospodyń Wiejskich Woźniki „Woźniczanki”, Ochotnicza Straż Pożarna oraz sołtys wsi Jadwiga Kauc wraz z Radą Sołecką.

Fot. KGW Woźniki