Wsiądź do autobusu z funduszami!

Do Woli Krzysztoporskiej 7 listopada przyjeżdża kampania informacyjna Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego na temat możliwości skorzystania z Funduszy Europejskich w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego.

Akcja toczy się pod hasłem „Zmieniamy Łódzkie Dla Ciebie”. Kampania ma charakter mobilny, jej celem jest bezpośrednie dotarcie do zainteresowanych w miejscu ich zamieszkania i pracy.
Kampania skierowana jest głównie do przedsiębiorców, przedstawicieli firm, ośrodków badawczych, stowarzyszeń i fundacji oraz osób planujących założenie własnej działalności gospodarczej i daje możliwość skorzystania z bezpłatnych konsultacji z ekspertami ds. Funduszy Europejskich. Informacji udzielają eksperci doświadczeni w temacie pisania wniosków unijnych, mający rozległą wiedzę praktyczną.
– Jednak zapraszamy także tych, którzy chcą po prostu poznać dotychczas zrealizowane ze wsparciem unijnym projekty w województwie łódzkim. Prowadzimy też pokazy dla dzieci i młodzieży (dostosowane do wieku odbiorców) informujące o funkcjonowaniu Polski w strukturach unijnych – zachęcają organizatorzy spotkania.

Mobilne Centrum Informacji (MCI) mieści się w specjalnie przystosowanym pojeździe, który na miejscu stacjonowania przekształca się w komfortową i przestronną salę konferencyjną. Tu prowadzone są przez specjalistów od funduszy unijnych bezpłatne konsultacje i warsztaty. Codziennie w MCI zainteresowani mogą poznać przykłady zrealizowanych projektów na terenie województwa łódzkiego, a eksperci przybliżają możliwości starania się o unijne wsparcie z aktualnych programów finansowych. Warsztaty z zakresu RPO WŁ, które odbywają się każdego dnia dwukrotnie, są dostosowane do specyfiki miejsca i grupy odbiorców. MCI jest wyposażone w urządzenia multimedialne, Internet i udogodnienia dla osób niepełnosprawnych ruchowo oraz niesłyszących i niewidomych, a także gry i atrakcje dla dzieci.
W Woli Krzysztoporskiej będziemy przed Gminnym Ośrodkiem Kultury przy ul. Południowej. Jesteśmy otwarci od godz. 10.00 do 17.00. Wstęp wolny – zapraszają organizatorzy.

Kampania jest widoczna w sieci pod adresem www.zmieniamylodzkiedlaciebie.pl, można też śledzić bieżące wydarzenia na Facebooku:
https://www.facebook.com/Mobilne.Centrum.Informacji/