Zapraszamy na VI Bieg Niepodległości!

Bieg Niepodległości 2017

Zapraszamy na VI Bieg Niepodległości, który odbędzie się 10 listopada 2018 r. (sobota) o godz. 10.00 na obiektach sportowych przy Szkole Podstawowej im. gen. Ludwika Czyżewskiego w Woli Krzysztoporskiej.

Już po raz szósty uczniowie, mieszkańcy gminy i wszystkie chętne osoby pobiegną 10 listopada w Biegu Niepodległości. Miłośnicy historii, patriotyzmu i tężyzny fizycznej spotkają się tradycyjnie o godzinie 10.00 na boisku przyszkolnym w Woli Krzysztoporskiej (ul. Kościuszki 32), by wspólnie pokonać dystans 1918 metrów i w ten sposób uczcić 100. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości.
Najmłodsi będą mogli zmierzyć się w przewidzianych dla siebie kategoriach.

Kategorie:
Klasy I-II bieg na 150 m,
klasy III-IV bieg na 300 m,
klasy V-VI bieg na 600 m,
bieg otwarty – 1918 m.
Oficjalne wręczenie pucharów zwycięzcom nastąpi 11 listopada, podczas gminnych obchodów Święta Niepodległości (GOK, po godz. 17.00).
Do zobaczenia na starcie!

A w niedzielę zaczynamy wspólne świętowanie o godzinie 15.30, kiedy to rozpocznie się uroczysta msza święta w kościele parafialnym w Woli Krzysztoporskiej. Później niepodległościowy korowód, do którego zapraszamy wszystkich mieszkańców, przejdzie spod kościoła pod Urząd Gminy, niosąc 30-metrową biało-czerwoną flagę. Tuż przy Urzędzie Gminy odsłonięty i poświęcony zostanie obelisk z tablicą upamiętniającą 100-lecie odzyskania niepodległości.
Następnie (ok. godz. 17.00) korowód przemaszeruje do Gminnego Ośrodka Kultury, by na Sali widowiskowej wspólnie i uroczyście odśpiewać hymn państwowy. Będą także występy artystyczne – muzyczno-taneczne widowisko pt. „Dla Ciebie Polsko”, na które złożą się: montaż słowno-muzyczny w wykonaniu grupy Bez Kompletu, pokaz taneczny oraz recital pieśni patriotycznych w wykonaniu Anny i Romualda Spychalskich.
Zapraszamy!