Zrób badania – wygraj rower!

Wykonaj bezpłatnie badania w ramach projektu „Twoje Serce Twoim Życiem” i wygraj rower!

– Informujemy, że poszerzona została grupa osób, która może skorzystać z bezpłatnych badań profilaktycznych. Do tej pory z badań mogły skorzystać tylko te osoby, które pobierały świadczenia z pomocy społecznej lub rodzinne i wzięły udział w badaniach ankietowych. Obecnie oprócz ww. osób z badań mogą skorzystać również inne osoby. Jedyny warunek, jaki muszą spełnić, to być mieszkańcem powiatu piotrkowskiego i mieć 20 – 55 lat – tłumaczy Danuta Ratajska ze Starostwa Powiatowego w Piotrkowie Trybunalskim, kierownik projektu „Twoje Serce Twoim Życiem”.

W ramach realizowanego przez Starostwo Powiatowe w Piotrkowie Trybunalskim projektu „Twoje Serce Twoim Życiem” wykonywane są bezpłatnie badania biochemiczne tj. poziomu cukru, cholesterolu i jego frakcji (lipidogram) oraz trójglicerydów we krwi, konsultacje lekarskie wyników oraz w przypadku stwierdzenia dużego ryzyka wystąpienia chorób układu krążenia konsultacje kardiologiczne i dalsze badania wskazane przez specjalistę.

Dodatkowo każdy, kto weźmie udział w badaniach do 31.12.2016 r., weźmie również udział w losowaniu nagród w postaci rowerów!

Zaproszeni do udziału w badaniach są także mieszkańcy gminy Wola Krzysztoporska.

– Zapraszamy również pracowników urzędów gmin, gminnych jednostek organizacyjnych oraz ich rodziny, którzy są mieszkańcami naszego powiatu i są w przedziale wiekowym 20 – 55 lat, do skorzystania z możliwości wykonania bezpłatnych badań profilaktycznych – dodaje Danuta Ratajska.

Wykaz poradni oraz zasady wzięcia udziału w losowaniu w załączeniu. Warto dodać, że nie trzeba być pacjentem danej poradni, żeby wykonać w niej badania w ramach projektu.