Bujny rajdem witały wiosnę

Ponad 200 osób wzięło udział w rajdzie pieszym zorganizowanym na powitanie wiosny przez Szkołę Podstawową w Bujnach.

W sobotę, 25 marca 206-osobowa grupa dzieci i młodzieży wyruszyła na wędrówkę w poszukiwaniu wiosny. Do Kolonii Krężna, gdzie był start rajdu, przybyły dzieci i młodzież z: SP i Gimnazjum w Gomulinie, SP w Petrykozach, SP i Gimnazjum w Żarnowie, SP w Parzniewicach, SP Aleksandrowie, SP i Gimnazjum Białaczowie, SP Miedznej Drewnianej, SP w Bogdanowie, Gimnazjum Przedborzu, SP Skotnikach oraz największa grupa z SP w Bujnach, pełniąca honory gospodarza.
Ośmiokilometrowa trasa wędrówki wiodła z Kolonii Krężnej przez Wolę Rokszycką do SP Bujnach. Na trasie o bezpieczeństwo uczestników dbali strażacy z OSP w Bujach. Pierwsi śmiałkowie na linię mety dotarli około godziny 12.30. Po krótkim odpoczynku rozstrzygnięto konkurs plastyczny oraz wyłoniono zwycięzców, którzy prawidłowo rozwiązali krzyżówkę rajdową.
W organizację „Pierwszego dnia wiosny”, oprócz wszystkich nauczycieli i pracowników szkoły w Bujnach, PTTK Żarnów, zaangażowała się też Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych, a honorowy patronat nad rajdem objął wójt gminy Wola Krzysztoporska Roman Drozdek.
Organizatorzy dziękują sponsorom: piekarni „Danielak” i agentowi PZU Dariuszowi Banaszczykowi za „słodki poczęstunek” dla uczestników, a strażakom z OSP w Bujnach za zapewnienie bezpieczeństwa podczas rajdu.
Do zobaczenia na trasie kolejnego rajdu…