Dożynki Majków Duży: Jak dojechać i gdzie zaparkować?

Już w najbliższą niedzielę (19 sierpnia) gmina Wola Krzysztoporska świętować będzie podczas Dożynek Gminno-Parafialnych, które tym razem odbędą się w Majkowie Dużym. Zagrają m.in. Mejk i Baciary. Jak dojechać do miejsca wydarzenia i gdzie zaparkować?

Jadąc drogą S-8 od strony Piotrkowa Trybunalskiego w kierunku Bełchatowa za rondem na wysokości Kauflandu należy skręcić w prawo. Tu po obu stronach drogi znajdować się będą pierwsze parkingi. Dojeżdżając do rozwidlenia dróg i skręcając w lewo (przy Domu Ludowym i strażnicy OSP), dotrzemy do miejsca uroczystości. Nieco dalej po lewej stronie będą usytuowane kolejne parkingi.
Wyłączona z ruchu będzie droga z Majkowa Dużego w kierunku Majkowa Średniego (wzdłuż boiska). Aby objechać ten odcinek drogi, przy Domu Ludowym (jadąc od Piotrkowa) należy skręcić w prawo i kierować się znakami tymczasowej organizacji ruchu (objazd!). Tą drogą dotrzemy też do kolejnych dwóch parkingów usytuowanych na tyłach terenu uroczystości, skąd pieszo można dotrzeć na miejsce imprezy.

Przypominamy, że początek uroczystości zaplanowano na godzinę 12.30. Wówczas ruszy korowód dożynkowy spod firmy Mas-Pol (Majków Duży 34).
Szczegółowy program dożynek znajduje się TUTAJ.