Festyn rodzinny w Mąkolicach

Okazje były dwie – Dzień Matki i Dzień Dziecka, dlatego w ostatnią niedzielę (27 maja) w Mąkolicach można było liczyć na podwójną porcję zabawy.

Rodzinny festyn w Mąkolicach zorganizowali wspólnie: KGW Mąkolice, Ochotnicza Straż Pożarna i sołtys wsi Mąkolice we współpracy z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Woli Krzysztoporskiej.
O dobrą, wspólną zabawę zadbał m.in. zespół Pasjonatki, który zaprezentował skoczną i znaną muzykę biesiadną oraz utwory związane z Dniem Matki. Wspólne pokazy taneczne i zabawy prowadzone przez Annę Bajdzienko zaproponował Parkiet Pokoleń, a zespół Red Dance zapewnił oprawę muzyczną i tańce do późnych godzin wieczornych.
Miejscowa młodzież i dzieci też przygotowały coś od siebie – Małgosia Siedlecka i Paulinka Krzyżanowska zaśpiewały piosenkę, a własny wiersz pt. „Dzięki mamy, mateczki” i taniec na wrotkach zaprezentowała Julia Staniewska.
Zabawę w pianie dla dzieci zorganizowała OSP Wola Krzysztoporska. Wszystkie maluchy dostały też paczki ze słodyczami z okazji Dnia Dziecka.
Doskonale bawili się także dorośli, a wszyscy przybyli mogli liczyć na poczęstunek m.in. w formie grilla.
– Dziękujemy wszystkim darczyńcom oraz wszystkim mieszkańcom za hojność i zaangażowanie w organizację naszego wspólnego festynu – dodają organizatorzy przedsięwzięcia.