W Glinie mogą już ćwiczyć i bawić się

Nowy kompleks rekreacyjno-sportowy w Glinie oficjalnie otwarty. To kolejny taki obiekt na terenie gminy Wola Krzysztoporska.

Plac zabaw dla dzieci, siłownia dla dorosłych, ławeczki, zieleń, a wszystko ogrodzone i oświetlone. Do tego tuż obok boisko trawiaste zabezpieczone piłkochwytami. Taki nowoczesny obiekt powstał tuż przy Domu Ludowym w Glinie. Pod koniec kwietnia odbyło się jego uroczyste otwarcie.
Przypomnijmy, że na placu zabaw o powierzchni 169 m2 znajduje się 6 urządzeń – huśtawka wagowa, huśtawka podwójna, karuzela tarczowa, bujak koń, bujak słoń, zestaw zabawowy. Rodzice swoje pociechy będą mogli obserwować, siedząc na 4 estetycznych ławeczkach, no chyba że będą chcieli poćwiczyć na znajdującej się obok siłowni zewnętrznej o powierzchni 169 m2, gdzie skorzystać można z 5 sztuk urządzeń sportowych, takich jak: biegacz, krzesło do wyciskania, orbitrek, twister, wahadło. Cały kompleks oświetlony jest 6 lampami. Wszystko otoczone jest ogrodzeniem panelowym oraz oddzielone od siebie ogrodzeniem wewnętrznym i kosztowało 148.779 zł.

Z tego nowego miejsca do rozwijania aktywności fizycznej dla młodszych i starszych cieszy się cała społeczność wsi. Na uroczystości otwarcia, którą poprowadziła radna i jednocześnie sołtys wsi Edyta Michalak, pojawiło się około 90 mieszkańców. Byli też zaproszeni goście, m.in.: radni – Maria Głowacka, Beata Wieczorek, Małgorzata Gniewaszewska, Michał Gaworczyk, wójt gminy Roman Drozdek, jego zastępca Mieczysław Warszada, sekretarz gminy Dominik Ambrozik, dyrektor GOK Jolanta Kołacińska, prezes OSP Krzyżanów, przedstawiciele pobliskich KGW.
Całość – łącznie z nową kostką przed Domem Ludowym – poświęcił ksiądz proboszcz parafii w Milejowie Piotr Szubski.
Mieszkańcy przygotowali dla gości nie tylko uroczysty obiad i tort, ale i zabawę taneczną trwającą do późnych godzin nocnych. Wiersze i piosenki zadedykowały zebranym dzieci. Pięknie zaśpiewały także Pasjonatki.