Gminne Zrzeszenie LZS ma nowy zarząd

Tomasz Woźniak i Anetta Mielczarek GZ LZS
Tomasz Woźniak przewodniczący i Anetta Mielczarek zastępca przewodniczącego Gminnego Zrzeszenia LZS w Woli Krzysztoporskiej.

Kluby i koła sportowe skupione w Gminnym Zrzeszeniu LZS w Woli Krzysztoporskiej wybierały nowe władze. Była to też okazja do podsumowania działań ostatnich lat. A jest się czym pochwalić!

Zjazd Delegatów GZ LZS w Woli Krzysztoporskiej odbył się 1 lutego 2019 r. w Gminnym Ośrodku Kultury. Na 40 uprawnionych delegatów na zjazd przybyło 24 przedstawicieli klubów i kół LZS oraz przewodniczący Powiatowego Zrzeszenia LZS Grzegorz Adamczyk. Byli też zaproszeni goście w osobach zastępcy wójta gminy Wola Krzysztoporska Mieczysława Warszady i wiceprzewodniczącego Wojewódzkiego Zrzeszenia LZS w Łodzi Zdzisława Wawrzewskiego.
Po zaprezentowaniu sprawozdań i przeprowadzeniu dyskusji delegaci udzielili absolutorium ustępującemu zarządowi i przystąpili do wybory nowych władz.
Kandydat na przewodniczącego był tylko jeden – dotychczasowy przewodniczący Tomasz Woźniak i to on jednogłośnie wybrany został na kolejną, 4-letnią kadencję. Zastępcą przewodniczącego została Anetta Mielczarek, sekretarzem Marlena Danielak, a w skład zarządu weszli jeszcze: Krystian Cieślik, Jolanta Kordowiak, Agata Pawlak, Grzegorz Adamczyk i Przemysław Maślanka. Komisję Rewizyjną tworzą: przewodniczący Ryszard Kiereś, Robert Brzozowski i Sebastian Jarząbek.

Wybory nowego zarządu były też okazją do podsumowania działań ostatnich lat. A przedstawił je przewodniczący GZ LZS Wola Krzysztoporska Tomasz Woźniak.
W 2017 roku reprezentacje gminy Wola Krzysztoporska wzięły udział w 22 turniejach i zawodach rangi powiatowej, rejonowej, wojewódzkiej i ogólnopolskiej w piłkę siatkową, piłkę nożną, lekkoatletycznych, biegach przełajowych, tenisie stołowym, letnich i zimowych igrzyskach LZS itp.
– Zorganizowaliśmy na terenie gminy 4 festyny sportowo-rekreacyjne, 8 turniejów w piłkę nożną o mistrzostwo gminy, 4 turnieje piłkarskie o mistrzostwo powiatu oraz turnieje o mistrzostwo gminy w piłkę siatkową, w tenisie stołowym i biegi masowe z okazji Święta Niepodległości 11 listopada – informował Tomasz Woźniak.
W roku 2017 poza zmaganiami sportowymi reprezentacja gminy wzięła udział w 4 Ogólnopolskich Rajdach Turystycznych (Biały Dunajec, Sulejów, Zakopane i Bory Tucholskie) i 5 rajdach pieszych, rowerowych na terenie Piotrkowa Trybunalskiego i okolic. – Współorganizowaliśmy w 2017 roku 2 piesze rajdy turystyczne na terenie gminy Wola Krzysztoporska, tj. Pieszy Rajd na Borowską Górę i Mikołajkowy Rajd Pieszy, a w każdej z tych imprez wzięło udział prawie 200 osób – dodaje przewodniczący GZ LZS.

Rok 2018 był tak samo udany dla reprezentacji gminy Wola Krzysztoporska, która zajmowała czołowe miejsca w rankingu rywalizacji gmin w zakresie sportu masowego na szczeblu powiatowym i wojewódzkim (np. gmina zajęła IV miejsce drużynowo w Letnich Igrzyskach LZS Województwa Łódzkiego, III miejsce drużynowo w Halowych Igrzyskach LZS Województwa Łódzkiego).
– W 2018 roku wzięliśmy udział w 20 turniejach i zawodach rangi powiatowej, rejonowej, wojewódzkiej i ogólnopolskich. Zorganizowaliśmy na terenie gminy 5 festynów sportowo-rekreacyjnych, 10 turniejów w piłkę nożną we wszystkich grupach wiekowych, 2 turnieje piłkarskie o mistrzostwo powiatu oraz turnieje w piłkę siatkową i biegi masowe z okazji Święta Niepodległości. Wzięliśmy też udział w 4 Ogólnopolskich Rajdach Turystycznych (Biały Dunajec, Sulejów, Zakopane i Mielno) i 5 rajdach pieszych, rowerowych na terenie Piotrkowa Trybunalskiego i okolic oraz województwa. Współorganizowaliśmy również „Pieszy Rajd na Borowską Górę”, w którym wzięło udział prawie 100 osób. Gmina Wola Krzysztoporska jest od wielu lat jedną z najlepszych gmin w kraju w zmaganiach turystycznych – dodaje Woźniak.

W 2018 roku Gminne Zrzeszenie LZS w Woli Krzysztoporskiej zajęło III – IV miejsce ex aequo w ogólnopolskim konkursie pn. „100 lat Niepodległości na sportowo” za zorganizowanie festynu „Dzień sportu i rekreacji”. Konkurs zorganizowany został przez Krajowe Zrzeszenie LZS pod patronatem i przy wsparciu Ministerstwa Sportu i Turystyki.