Jasełka w Gomulinie

Uczniowie w przebraniach podczas jasełkowego przedstawienia

Jak co roku uczniowie Szkoły Podstawowej im. Ks. Mariana Wiewiórowskiego w Gomulinie przedstawili szkolne jasełka. Tegoroczne bożonarodzeniowe przedstawienie opowiadało o niecodziennej wizycie aniołów w szkole.

– Aniołowie przybyli, by sprawdzić, czy dzieci są już gotowe na przyjście Zbawiciela. To, co zobaczyli, nie napawało optymizmem. Niebiańscy wysłannicy obawiali się nawet odroczenia Bożego Narodzenia. Mimo to nie załamali skrzydeł. Postanowili temu zaradzić. Anielski plan przygotowania jasełek przyniósł nadspodziewane rezultaty. Uczniowie, wcielając się w role biblijnych postaci, śpiewając kolędy, odmienili swoje serca. Uczestnicząc w roratach, odprawiając rekolekcje, przygotowali je na spotkanie z Dzieciątkiem Jezus. Teraz z wielką radością i utęsknieniem oczekują narodzin Bożego Syna, a zadowoleni z siebie aniołowie mogą spokojnie powrócić do nieba – opowiadają organizatorzy przedstawienia.
Jasełka wzbogaciła piękna oprawa muzyczna oraz kolędy i pastorałki w wykonaniu szkolnego chóru „aniołów” i utalentowanych solistów.
Nad przygotowaniem i przebiegiem całości przedstawienia czuwali: nauczycielka religii Małgorzata Tosiek i nauczyciel muzyki Paweł Filipek.
A życzenia radosnych, rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia pełnych nadziei i miłości, a w Nowym 2024 Roku wszelkiej pomyślności życzą dyrektor, nauczyciele i uczniowie Szkoły Podstawowej im. Ks. Mariana Wiewiórowskiego w Gomulinie.
Na zdjęciach uczniowie podczas przedstawienia jasełkowego.

Fot. SP Gomulin