Studenci z Projektora z wizytą w Bujnach

Zdjęcie grupowe dzieci ze studentami

Studenci z Łodzi przeprowadzili niekonwencjonalne zajęcia o ochronie planety z uczniami Szkoły Podstawowej w Bujnach. A wszystko w ramach programu PROJEKTOR Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności.

Logo projektorPROJEKTOR jest programem Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanym przez Fundację Edukacyjną Przedsiębiorczości. Celem działań wolontariuszy jest aktywizacja i przeciwdziałanie wykluczeniu dzieci i młodzieży z małych miasteczek i wsi w całej Polsce. Głównym zagadnieniem, nad którym PROJEKTOR skupił się w tym roku, jest aktywność obywatelska.
– Nasza szkoła miała przyjemność gościć panów Cezarego i Jakuba – studentów Politechniki Łódzkiej i Uniwersytetu Łódzkiego, którzy odwiedzili nas 19 i 20 lutego i z klasą V przeprowadzili dwa czterogodzinne warsztaty. Poprzez niekonwencjonalne zajęcia związane z tematyką ochrony planety dzieci rozbudziły w sobie nowe zainteresowania, wzmacniając jednocześnie twórczy potencjał. Te nietypowe spotkania, gdzie wszystko przebiegało zupełnie inaczej niż na lekcjach, bardzo podobały się uczniom. Pragniemy podziękować kreatywnym studentom, którzy poświęcili swój wolny czas i uwagę dla naszych uczniów, rozwijając ich umiejętności interpersonalne i jednocześnie inspirując do działania na rzecz szkolnej i lokalnej społeczności. Oby było więcej takich inicjatyw – mówi Agnieszka Warszada ze Szkoły Podstawowej w Bujnach.
Fot. SP Bujny