„Kopciuszek” z Gomulina na scenie GOK

Młodzi aktorzy na scenie podczas przedstawienia; stylowe stroje z epoki

Jak magicznie zakończyć zajęcia pozalekcyjne w GOK i rozpocząć wakacje? Najlepiej przenosząc się w świat baśni za sprawą utalentowanego zespołu młodych aktorów ze Szkoły Podstawowej w Gomulinie. W Gminnym Ośrodku Kultury w Woli Krzysztoporskiej 15 czerwca odbyło się uroczyste zakończenie zajęć pozalekcyjnych 2022/2023.

Nim jednak aktorzy zawładnęli sceną, dyrektor GOK Marcin Pawlikowski podsumował tegoroczne zajęcia, w których uczestniczyło ponad 140 dzieci i młodzieży z całej gminy. Podziękował instruktorom za bardzo dobrą współpracę, a rodzicom i dzieciom za liczne uczestnictwo w zajęciach organizowanych przez GOK.
Po podsumowaniu rozpoczął się spektakl teatralny pod tytułem „Kopciuszek” przygotowany przez koło teatralne „PAUZA” ze Szkoły Podstawowej im. ks. Mariana Wiewiórowskiego w Gomulinie.
– Wspaniałe przedstawienie przygotowane zostało z najwyższą starannością o każdy szczegół. Aktorzy wprowadzili wszystkich w magiczny nastrój pełen wspaniałych wrażeń. Pani Joanna Murat i pan Paweł Filipek to opiekunowie grupy teatralnej, którzy zadbali o efekty muzyczne, choreografię i scenografię. Pomiędzy aktami pan Aleksander Książczak prowadził zabawy teatralne, angażując w nie naszą publiczność. W przerwach odbył się konkurs z nagrodami ufundowanymi przez GOK, a po przedstawieniu wszyscy uczestnicy zajęć zostali zaproszeni do kawiarni na poczęstunek oraz wakacyjnego grilla – opowiada dyrektor GOK Marcin Pawlikowski. – Serdeczne podziękowania dla Szkoły Podstawowej w Gomulinie z dyrektor Iwoną Zapałą na czele i nauczycielami: Joanną Murat, Pawłem Filipkiem oraz dla całej grupy „PAUZA” za współpracę i przygotowanie przedstawienia. Dziękujemy rodzicom uczniów występujących za pomoc techniczną w realizacji zadania. Podziękowania także dla Masarni Piekary Joanny i Pawła Książków za pomoc rzeczową w postaci produktów na grilla. Dziękujemy też wszystkim za przybycie na nasze wydarzenie i zapraszamy w nowym roku szkolnym 2023/2024 na zajęcia z GOK! Wspaniałych i bezpiecznych wakacji!
(Materiały – GOK Wola Krzysztoporska)