Maja pokazała na wybiegu, jak widzi jesień

Maja Miller na wybiegu podczas konkursu

Maja Miller – uczestniczka zajęć plastycznych przy Gminnym Ośrodku Kultury w Woli Krzysztoporskiej, wzięła udział w kolejnej edycji konkursu dla młodych projektantów „Fashion Debiut 2024” przy ASP w Łodzi.

11. edycja konkursu „Fashion Debiut 2024”, skierowanego do młodych projektantów mody, odbyła się 22 marca 2024 roku w Centrum Promocji Mody przy Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Tegoroczny temat konkursu to „PORY ROKU. INSPIRACJE. JESIEŃ”.
Dla Mai był to drugi start w konkursie. Konkurencja była ogromna, bo zgłosiło się prawie 200 osób ubranych w kreacje jesienne. Jak wygląda JESIEŃ w wyobraźni młodej kreatorki mody, która uczęszcza na zajęcia plastyczne organizowane w Gminnym Ośrodku Kultury w Woli Krzysztoporskiej, prowadzone przez instruktorkę Magdalenę Ryżewską? O tym można się przekonać, oglądając zdjęcia z wybiegu, na którym Maja dumnie reprezentowała naszą gminę.
Przygotowanie i wykonanie stroju poprzedziły godziny zajęć plastycznych, podczas których wspierana i motywowana przez instruktorkę dziewczynka wykonywała szkice kreacji, wybrała materiał, dodatkowe elementy ozdobne, jak również formę, kolorystykę i fakturę. – Jednak największym wyzwaniem było ostateczne wykonanie stroju, którego elementami uzupełniającymi były: wianek wykonany z naturalnych, ususzonych gałązek z liśćmi oraz kosz z jesiennymi darami – dodaje instruktorka Magdalena Ryżewska.
Mai gratulujemy samozaparcia oraz pasji związanej z projektowaniem i kreowaniem mody. Choć za oknami wiosna, Maja myśli już o przyszłorocznym konkursie pod hasłem ZIMA 2025.

Fot. Archiwum prywatne