Królewska rodzina na językach

Co wiedzą gimnazjaliści o brytyjskiej rodzinie królewskiej?

24 września 2015 roku w Gimnazjum im. Obrońców Gór Borowskich 1939 roku w Woli Krzysztoporskiej w ramach Europejskiego Dnia Języków Obcych odbyła się VIII edycja konkursu anglojęzycznego „What do you know about the United Kingdom?”.
Tym razem sprawdzano wiedzę uczniów na temat Zjednoczonego Królestwa pod kątem znajomości historii brytyjskiej rodziny królewskiej. Konkurs „The history of the Royal Family” został przygotowany przez nauczycielki języka angielskiego: Aleksandrę Kowalczyk oraz Ewę Berner-Zawadę. Największą wiedzą wykazał się Dawid Burda z Gimnazjum w Moszczenicy przygotowany pod kierunkiem Jolanty Błaszczyk. Kolejne miejsca zajęli: Wiktora Cichosz z Gimnazjum w Moszczenicy (II miejsce), Ewa Ziółkowska z Gimnazjum w Przygłowie (III miejsce), Klaudia Leszto z Gimnazjum w Gorzkowicach (IV miejsce). Natomiast wyróżnienia otrzymały: Maryna Hyt z Gimnazjum w Gorzkowicach oraz Magdalena Mokrowiecka z Gimnazjum nr 1 w Piotrkowie Trybunalskim.
Uczniowie otrzymali nagrody książkowe oraz rzeczowe ufundowane przez Radę Rodziców, Gimnazjum oraz Urząd Gminy w Woli Krzysztoporskiej. Dyplomy oraz upominki wręczył dyrektor szkoły – Zbigniew Ziemba.