Młodzież z Gomulina opowiadała o świętości rodziny

To już XV Dzień Papieski świętowano 9 października w Gminnym Ośrodku Kultury w Woli Krzysztoporskiej.

„Jan Paweł II – Patron Rodziny” – to hasło tegorocznego Dnia Papieskiego. Obrazem, słowem, pieśnią uświetniła go tym razem młodzież z Gimnazjum w Gomulinie – Gimnazjum, którego patronem jest właśnie św. Jan Paweł II.
Uczniowie przywołali nauczanie papieża Polaka. O randze rodziny świadczą chociażby cytowane przez nich słowa z Listu do rodzin z 1994 roku. Papież napisał wtedy: „Pośród tych wielu dróg rodzina jest drogą pierwszą i z wielu względów najważniejszą. Jest drogą powszechną, pozostając za każdym razem drogą szczególną, jedyną i niepowtarzalną, tak jak niepowtarzalny jest każdy człowiek. Rodzina jest tą drogą, od której nie może on się odłączyć”.
– Jesteście nadzieją gminy, Polski, świata – mówił z kolei wójt gminy Wola Krzysztoporska Roman Drozdek, dziękując młodzieży za niezwykle wzruszający występ. Dziękowała także przewodnicząca Rady Gminy Maria Głowacka.
Gratulacje i podziękowania odebrała również dyrektor Gimnazjum Irena Kasztelan i wszyscy, którzy byli zaangażowani w przygotowanie uroczystości, a na kolejny Dzień Papieski już za rok zapraszała dyrektor GOK Jolanta Kołacińska.