Nowoczesny kompleks sportowy w Gomulinie już gotowy

Wójt Roman Drozdek i kierownik Referatu Budownictwa UG Kamil Madejczyk na jednym z boisk
Wójt Roman Drozdek i kierownik Referatu Budownictwa UG Kamil Madejczyk

Sportowcy i ci, którzy po prostu lubią ruch, będą mieli doskonałe warunki treningowe. Dwa boiska – wielofunkcyjne i do piłki nożnej, szatnia, rozbudowany plac zabaw. W Gomulinie powstał duży, nowoczesny kompleks sportowy. Kosztował ponad 2,5 mln zł. Inwestycja dofinansowana została z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych.

– Miłośnicy ruchu będą tu mieli doskonałe warunki do uprawiania sportu. Obiekt w godzinach dopołudniowych będzie do dyspozycji uczniów Szkoły Podstawowej w Gomulinie, a popołudniami będą mogli z niego korzystać pozostali mieszkańcy gminy. Warto dodać, że jest tu także boisko trawiaste znajdujące się tuż obok nowo powstałych boisk, a także siłownia plenerowa. Dla dzieci jest piękny, nowy plac zabaw. Każdy znajdzie więc coś dla siebie. Mam nadzieję, że mieszkańcy będą chętnie i tłumnie korzystać z nowych obiektów, tak jak w przypadku podobnego kompleksu sportowego w Bujnach – cieszy się wójt gminy Wola Krzysztoporska Roman Drozdek.

Realizacja zadania pod nazwą „Budowa zespołu boisk w miejscowości Gomulin” rozpoczęła się w 2022 r. Prace postępowały na tyle sprawnie, że zakończyły się przed terminem (sierpień 2023), mimo że ich zakres był bardzo szeroki. Przebudowy i rozbudowy wymagał plac zabaw przy Szkole Podstawowej, a także wschodnie ogrodzenie szkoły na odcinku ok. 66,5 m.b., tj. wzdłuż nowo budowanych boisk. Powstały też nowe boiska.
W skład zespołu boisk wchodzą:
– boisko wielofunkcyjne o nawierzchni poliuretanowej o wymiarach 36×22 m wraz z wyposażeniem oraz oświetleniem solarnym;
– boisko o nawierzchni ze sztucznej trawy wraz z wyposażeniem do gry w piłkę nożną (ORLIK) o wymiarach 59×29 m wraz z oświetleniem,
– kontener szatniowy wraz z niezbędnymi przyłączami,Tablica informacyjna Polski Ład
– utwardzone dojścia, ciągi komunikacyjne,
– piłkochwyty i ogrodzenie boisk z bramą i furtką.

Prace przy nowym kompleksie kosztowały 2.681.098,65 zł. Na realizację tej inwestycji gmina Wola Krzysztoporska pozyskała 1.265.500 zł dofinansowania z pierwszej edycji Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych.
Na zdjęciach wójt Roman Drozdek i kierownik Referatu Budownictwa UG Kamil Madejczyk

Fot. A. Wiktorowicz